Yazan : steven_stiffler 30 Ağustos 2015 Pazar


Seann William Scott görünce mutlu olmayan bizden değildir. Hep fırlama karakterlerine alıştık ama dram oyunculuğunu da çok beğeniyorum. Özellikle bu sahneyi seçtim, çok hayatın içinden geldi bana. Emeklerimizin arkasından böyle bakıyoruz çünkü. Sevgimizin arkasından böyle bakmak zorunda kalıyoruz ya da böyle bakmak zorunda bırakılıyoruz.

Emma Roberts olmasa izlenmez. Sıradan bir kimliğini bulamamış ergen sorunu filmi aslında. İçine biraz sanatsallık katalım demişler ama o bile yetersiz kalmış bence. Pek bir sıcaklığı da yok zaten, ortalama bir zaman geçirme filmi.

Winona Ryder ve Slater'ın hastasıyım ama bu filmde eksik bir şeyler sezdim. Kara mizahı belki dönemine göre iyi olabilir ama işin ilginci çekildiği dönemde de pek tutmamış film. Kesinlikle sıkıcı değil ama beklentiyi yüksek tutmalık da değil. Winona ve Slater mükemmel çift olmuşlar, bu tartışmaya kapalı.

Filmlerde sık sık gözümüze sokulan bir Amerikan aile modeli izliyoruz aslında yine. İlgi çekici konusuna ve Seann William Scott'a rağmen hikayenin işleyişiyle sınıfı zar zor geçmiş bir film oldu gözümde. Bende asla unutulmayacak özel bir anı bıraktı, o başka. Ted'in içinde bulunduğu durum da benim ruh halime yakın olduğu için severek izledim. Ama etkileyici bir hikaye olabilecekken vasatta kalması da üzdü.

Ruh halime yakın filmler izlemeye devam ediyorum. İşin ilginci öyle denk geliyor olması. Filmlerde çizilen "Cool Amerikalılar" imajı da beni etkiliyor. Keşke biz de bu kadar rahat insanlar olabilsek diyorum bazen. Film ortalama bir romantik komedi. Ancak çok tatlı ve ayarında tespitler ve replikler barındırıyor.

Bak, aşk karmaşıktır.
Kafa karıştırıcı, korkutucudur.
Ve... Acı çektirir, berbattır.
Ama şimdi sana bakıyorum.
Riske atmak istiyorum.
Biliyorum hata olabilir.
Biliyorum birbirimizi mutsuz edebiliriz.
Ama bunu olmak için küçücük bir şansımız varsa...
Senden pişman olmaya ömür boyu varım.

Yalnız repliği yazarken çok duygulandım lan :(

Ya İngilizlerin mizah anlayışı çok farklı ya da biz hiç komedi filmi izlemedik. Gerçekten filmle alakalı tüm yorumlar komedi olduğu yönünde. Merak uyandırdığı oldu ama genel olarak baydı. Gemma Arterton'ın duru güzelliği izletiyor ama diğer oyuncular çok iticiydi. Bu arada "Gemma Arterton'ın duru güzelliği" az kalır. O ne güzellik yahu?

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -