Yazan : steven_stiffler 11 Haziran 2010 Cuma

Her maçı tek tek yorumlayacak kadar enerjim ve hevesim olacağını zannetmiyorum. Fakat kendimce bir iki fotoğraf, birkaç cümle ile geçiştirip arşiv yapmak istiyorum. Zaten Uruguay - Fransa maçıyla ilgili kaç cümle yazılabilir ki ? Uyuttular resmen. Fransızların çirkin futbolu devam ediyor. Bu kadar yıldız oyuncuya bu kadar sevimsiz futbol oynatmak Domenech'in başarısı. Oldum olası sevmem şu Fransa'yı. Çok ballı takımdır. Futbolu kalitesizdir. Misal bu Govou yıllardır bu takımda nasıl banko oynar ?

Uruguay'da da kadroda görmeyi umup göremediğim isimler vardı. Orta saha göbekte mutlaka Eguren yada Gargano'dan birini görmeliydik. İkisi de belli başlı tecrübesi olan isimler. Fakat Tabarez Perez'in yanında Arevalo'yu tercih etti. Lugano'nun partneri, bonservisi elinde olan Diego Godin fena oyuncu değil. Bugün ilk kez alıcı gözle izledim. Biraz Hakan Şükür'ü andırıyor yüzü ; iyi savunmacı. Forlan kısmetsiz günündeydi. Yoksa o net pozisyonu kaçırmazdı. Ayrıca Forlan sahada kalitesini belli eden yegane Uruguaylı oyuncuydu. Lodeiro ismine özellikle dikkat ettim. Adam oyunda kaldığı sürede 2 tane olumlu pas yapamadığı gibi, ilk kırmızı kartı da gören oyuncu oldu.Fransa'da günün en verimli ismi ise ak saçlı genç yetenek,kıllı bacaklı nadir futbolculardan olan Toulalan'dı. Sıkıcı, bunaltıcı, uyutan bir maçtı. A Grubu hep böyle geçebilir. Hatta son maçlar sonunda her takımın 3er puanı olursa şaşırmayın derim.

One Response so far.

  1. twilost says:

    Godin'in bonservisi elinde değil. Villereal'le 2012e kadar sözleşmesi var. keşke Lugano'nun partneri bizim takımda da o olsa ama imkan ihtimal yok görünürde..

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -