Yazan : steven_stiffler 11 Haziran 2010 Cuma

55' Siphiwe Tshabalala

79' Rafael Marquez


Ulan onca bekledik,ettik; yine tatsız tuzsuz başladı turnuva. 2006'daki turnuva çok zevkli başlamış, öyle de devam etmişti. Umarım bunda da yakın bir tat alırız. Açılış gösterileri çok gubidikti. Tamam sonuçta farklı bir yer, farklı bir kültür yansıtılıyor. Ama beklediğimden sönük olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Maç içerisinde duymaktan usandığımız vuvuzelaların allah belasını versin. Tamam çalsınlar, hatta 90 dakika çalsınlar. Lakin insan tezahürat duymak istiyor. "Ahhh uhhhh" seslerini duymak istiyor. Sorun vuvuzeladan çok bu sesleri duyamamak bence.

Güney Afrika iyi oyuncuları olan, mücadeleci bir takım. Ev sahibi gazı var bir de... Ayin mayin yaptılar maçtan önce Pienaar'ın üzerinde; adamlar motive olmuş bir şekilde. Bundaki pay tabi ki Parreira'nın. Güney Afrika'da Booth,Sibaya ; Meksika'da Ochoa, Guardado isimlerinin neden oynatılmadığını anlayamadım. Nitekim Guardado'nun oyuna girdikten sonra atılan golde önemli bir payı var. Ayrıca kaleci yılların tıfılı Oscar Perez'in yerine atletik bir yapıya sahip olan Ochoa defalarca kez tercih edilir. Meksika ilk yarıda daha istekli gözükse de ikinci yarı maçın dengelenmesine mani olamadı. Tshabalala'nın şık golüyle Afrikalılar iyice gaza geldi. Fakat Marquez gibi büyük bir tecrübe, hücuma çıkışında yaptığı usta bitiricikle takımına puanı getirmeye yetti. Tabi son dakikada G.Afrika'nın direkten dönen topu da maçın kader anıydı. Oscar Perez dayım seyretmekle kaldı. İlk gün Meksika'nın sağ beki dikkatimi çeken isimlerdendi. Onun dışında Giovani Dos Santos Meksika'da epey istekli ve etkili bir oyun ortaya koydu. Güney Afrika'da aman aman bir isim yoktu. Sadece golü atan Tshabalala attığı golle dikkatleri biraz üzerine çekmiş oldu. Mokoena da savunma gayet olumluydu.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -