Yazan : steven_stiffler 25 Haziran 2010 Cuma

Yıllardan beri her uluslararası turnuvada İtalya'yı desteklerim. En çalkantılı zamanlarında şampiyon olan İtalya'nın pek çok çalkantılı zamanını da gördüm. Fakat hiç bu kadar aciz, bu kadar isteksiz, bu kadar pasif bir İtalya milli takımı daha önce görmemiştim. Lippi şampiyonluktan unvanından sonra tekrar takıma gelerek hata yapmıştı bence. Ancak Lippi'nin 2010 Dünya Kupası'na bu kadar işi bitik oyuncuyu getireceğini yine de tahmin etmezdim. Camoranesi işi bitik. Zambrotta işi bitik. Cannavaro işi bitik. Buffon'ın da ilk maçta işi bitince İtalya çok büyük bir sıkıntının içinde buldu kendini. Ne kadar iyi sezon geçirmiş olsa da Marchetti İtalya'nın yükünü çekecek tecrübede bir kaleci değil henüz. Iaquinta tecrübeli ve kaliteli bir golcü. Şampiyon kadronun da önemli isimlerindendi. Fakat yedekti o zamanlar, rotasyondaydı. Şimdi Iaquinta takımın bankosu konumunda. Fakat Iaquinta İtalya'da banko oynayacak oyuncu mudur? Bence değildir. Hiç bir zaman da olmadı. Bir de İtalyanların isteksiz halleri vardı tabi. Takımda ruh yoktu. 2006'daki ruhun onda biri yoktu takımda. Sanki seyahata gelmiş gibiydiler İtalyanlar... Yeni Zelanda'ya penaltıdan gol atıp abartı sevinecek kadar aciz durumda bir İtalya milli takımı hakkında ne söylenebilir ki ? Dün Slovakya iyi oynadı. Turnuvadaki en iyi maçını oynadı. Stoch'u da fena bulmadım. Fakat İtalya'nın golünün verilmemesi tartışılır. Hem ofsayt olan tartışılır, hem de Skrtel'in çıkardığı tartışılır. Hatta ben derim ki ; İtalya'nın hakkı yendi. Kazanmayı hak etmeyen İtalya'nın kazanma şansı yendi desem daha doğru olur herhalde.

İtalya Milli Takımı acil yeni yapılanmaya gitmelidir. Marchetti,Criscito,Montolivo gibi başarıya aç oyuncular sürekli oynatılmalı; zamanı geldiğinde takımın kemik yapısını oluşturmalıdır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -