Yazan : steven_stiffler 22 Haziran 2010 Salı

29' Raul Meireles
53' Simao
55' Hugo Almeida
60' Tiago
81' Liedson
88' Cristiano Ronaldo
89' Tiago

Portekiz'den soğuduğum maçtır. Futbol içinde tabi ki her türlü fark var. Ama böyle bir turnuvada, böyle bir rakibe karşı bu kadar saygısız ve acımasızca gol atmak hoş gelmedi bana. Birkaç sene önce Almanya grup elemelerinde San Marino'ya 12 gol atmıştı yanılmıyorsam. Maçın sonlarına doğru bir penaltı oldu. Lehmann penaltıyı kullanmaya geldiğinde etrafında kaleci hariç 10 San Marinolu vardı ve adeta yalvardılar vurmaması için. Ve Lehmann o penaltıyı kullanmaktan vazgeçti. Rakibe saygısını gösterdi. Kupa Dünya Kupası, tabi ki rakibi farklı yenmek isteyeceksin. Fakat 1950-1960larda değiliz. Haa son haftada olası bir averaj hesabı olma ihtimali yüksek. Yine de pek hoş bulmadım Portekiz'in bunca fark atmasını... Kuzey Kore de Brezilya'ya direndiği kadar direnemedi. İlk yarım saat gayet iyi oynadılar, üstelik kaleye bile gitmeyi düşündüler. Portekiz umarım ters bir rakibe denk gelir, fark yiyip elenirsin.

One Response so far.

  1. Seçkin says:

    Babamın sürekli söylediği gibi, 'Pozisyonu buldun mu atacaksın.Sonra pişman olursun' Tabi ki rakibe saygı olmalı ama rakibe acımayacaksın. Liverpool, Beşiktaş'a 8 attığında kim kızdı ki Liverpool'a... Halen Fenerbahçe, Galatasaray'a 6 attığı için övünüyor. sonuç; gol pozisyonuna giriyorsan at. acınacak hale düşme!

    Ödüllü Hız Oyunu

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -