Yazan : steven_stiffler 13 Mayıs 2010 Perşembe

Fenerbahçeli olmak gündemi zorlukla yakalayabilmek aynı zamanda...Yetişemiyorsunuz arkadaş! Her gün bir final maçı , her gün bir şampiyonluk , her gün bir transfer haberi...Güzel heyecanlar bunlar.

Bayan voleybol takımımızın bu sezon gösterdiği performans, voleybola olan ilgiyi epey arttırmıştı. Mehmet Ali Aydınlar başkanımız geçen sezon transfer bombalarını bir bir patlatırken blogda bu haberlere yer vermiştik. Lyubov Sokolova Shaskova Kılıç geçen sezon da ismi gündemde olan fakat transfer edilmeyen bir isimdi. Shaskova'nın kariyeri ortada. Almadığı ödül yok,maaşallah. Daha önce Eczabaşı'yla Türkiye tecrübesi de yaşamıştı. Voleybolseverler tarafından Voleybolun Efsane isimlerinden birisi olarak lanse edilir Shaskova. Yani şöyle de özetleyebiliriz ; Basketbolda dün transfer ettiğimiz Taurasi ayarında bir voleybolcu Shaskova. Dünyanın en iyilerinden. 1977 doğumlu olması bir dezavantaj olarak görülebilir ama voleybolda çok önemsenmiyor yaş konusu.

Bu transferden sonra aklıma takılan birkaç detay var.

 • Yabancı kontenjanı 3e düşürüldü. Nati takımda kesin kalıyor. Frauke ve Alice muhtemelen gönderiliyor. Gamova'nın kalması için çaba gösteriliyor. Shaskova transferi ise takımda kalması kesin olan Nati'nin bölgesine yapılmış bir transfer.
 • Shaskova ile Gamova'nın Rusya milli takımında birlikte oynamaları avantajı var. Gamova'nın Fenerbahçe'den ayrılma düşüncesi, takımdaki yalnızlığı ve içine kapanıklığı olarak söyleniyordu. Shaskova'nın gelişi Gamova'yı takımda tutabilir bu yüzden.
 • Yabancı sayısı 3 demiştik. Lakin tribüne de yabancı gönderilebiliyor. Yani kadroda 3 yabancı olması şart değil. Öylesi geniş bir kadro kurulup, her maç tribünde yabancı oyuncu mu olacak acaba ?
 • Shaskova'nın Türk vatandaşlığı da olması gerek. Lakin Türk statüsünde oynayamıyor bildiğim kadarıyla...Nati ve Seda varken yabancı smaçör transfer etmemizi anlayamadım dolayısıyla. Kadroda nasıl bir yapılanma olacak merakla bekliyorum.
İnşallah pek çok başarısı olan Shaskova, Fenerbahçe ile Avrupa'da kupa kaldırarak kariyerine yeni bir başarı daha yazdırır. Hayırlı olsun...

One Response so far.

 1. Adsız says:

  Abicim, bu ablamiz Turk vatandasiymis evliliginden dolayi, yabanci kontejaninda sorun cikartmaz yani.
  Alice ve Frauke gidecekse benim adayim Skowronska dir :D
  Ender

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -