Yazan : steven_stiffler 4 Mayıs 2010 Salı

Gelenek bozulmadı.Galatasaray başarısızlığını Leo Franco'ya mal etti ve elemanı sepetledi.Kendilerince günah çıkardılar.Hasan Şaş,Hakan Şükür,Arif,Bülent Korkmaz vs. takımın demirbaşlarını jübilesiz göndermişti Galatasaray.O çok bilmişlerin vefalı takım olarak benimsedikleri Galatasaray'ın son yılda yaptığı 749840. ayıplı adam göndermesi bu.Ayıptır arkadaş!

Leo Franco kötü kaleci değil.İnanılmaz goller yediği ne kadar doğruysa,inanılmaz goller kurtardığı da o kadar doğrudur.Atletico performansını beğeniyordum.Tarzı geçen seneki De Santics'den çok farklı değil,o açıdan yanlış transfer olduğu söylenebilir.Ancak bu adamın Selçuk Şahin'in uzun mesafe şutunu gol yediği için önce takımdan kesilmesi,sonra takımdan şutlanması tam bir rezillik örneğidir.Türk Futbolu'nda maalesef bunlar var.Sonra da Poulsen'leri,Pires'leri,Gallardo'ları ikna etmeye çalışıp ikna edemeyenleri görüyoruz.

Hele ki ; Leo Franco'nun yediği golden ötürü şike yaptığını iddia edenlerin hepsi birer ahmak! Ulan her hafta onlarca kalecinin yediği,uzun mesafeden gelip olmadık bir yerde seken bir şut.Normal bir gol.Souleymanou gibi kova yıllarca mal mal goller yeyip,ülkemizde futbol oynuyor.Ekmeğini yiyor.Galatasaray gibi büyük bir kulüp ise ; Arjantin milli takımında bulunmuş,önemli liglerde oynamış,isimli bir kaleciye en azından 1 sezon olsun sabır gösteremiyor.Her zaman yerli kaleciden yanayım.Lakin yabancı transferlerde bu tip hususlara dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum.Leo Franco'ya yazık oldu.Selçuk da adamın ekmeğiyle oynadı istemeden.Futbol garip oyun...

11 Responses so far.

 1. Galatasaray usulü adam göndermek nedir ya? Bu usül nedir onu anlamadım? Galatasaray eşyalarını kapının önüne koyup defol git mi dedi adama?

  Resmi olarak takımdan ayrılmış değil, sezon sonunda ayrılacağına dair bir açıklama yapılmış sadece. Haber sitelerinden haber okuyup, "Galatasaray fesh setti sözleşmesini" asparagaslarını okuyup sonra gaza gelip de "Galatasaray usulü xxx" diye nefret kusmak da nedir?

 2. Evet,sözleşme feshi haberlerine göre düşündüğüm doğrudur.

  Lakin şu 1 gol yedi diye göndermenin,bavulları kapının önüne koymaktan bir farkı yoktur.Tıpkı takımın ilk yarıdaki gol yükünü çeken Nonda'nın, Giovani için durduk yere gönderilmesi gibi.Bahsettiğim usül bu.Nefret falan kustuğum yok,sadece yapılan davranışın insani olarak hoş olmadığını düşünüyorum.Herşeyden önce insanız.

 3. Adsız says:

  Ayrıca: Ulan nefret kussa ne olur?

 4. Ulan ne agresif adamlarsınız he siz Adsızlar.

  Tekrar okudum.Gayet mantıklı birşey yazmışım.Hiç karambol de yok.Ayrıca kişisel bir blog sonuçta,kendi düşüncemi birkaç cümle ile dile getirmişim.İplemeyin olsun bitsin.Bu kadar gerilecek ne var ?

 5. Adsız says:

  Leo Franco'yu beğenip beğenmiyor oluşunuz kişisel tasarrufunuzdur, üzerine bir şey diyemem, ilgimi de çekmiyor zaten. Ancak bahsettiğiniz bütün isimlere jübile teklif edilmiştir, bazı oyuncular ise emekliye ayrılmak için erken olduğunu düşünüp bunu reddetmiştir. Hakan Şükür'e 36 yaşında sözleşme önerilmemiş olması ayıpsa Oğuz'la Aykut'un takımdan gönderilmesi insanlık suçudur.

  "Ayıplı davranış"tan bahsediyoruz değil mi?

  Leo Franco'ya dönelim:

  Bir oyuncunun sözleşmesinin feshinin "insani"likle herhangi bir alakası yoktur. Bir kurum bir çalışanının performansından memnun değilse onun sözleşmesini yasaların kendine verdiği hakla feshedebilir. Leo Franco'ya muhtemelen sözleşmesinde yazan tazminat bedeli ödenmiştir ya da ödenecektir, sportif nedenlerle 33 yaşına girmekte olan bir oyuncunun takımdan ayrılmasına izin vermenin insani olmayan bir yanı var ise eğer:

  Fabio Luciano ve Edu'nun sakatlıkları nedeniyle sözleşmelerinin feshinin "canavarca" olarak nitelendirilmesi gerekir

  ki değildir.

  Leo Franco'nun ve Nonda'nın performansları bir rakip takım taraftarı olarak sizin için doyurucu olabilir, ancak Galatasaray kamuoyu tarafından yetersiz bulunmaktadır ve bir futbolcunun oynadığı oyun kadar takım arkadaşlarına ve kamuoyuna verdiği güvendir önemli olan.

  İnsani olmayan "o veya bu nedenlerle" yetersiz görülen oyuncuların takımda tutulmuyor olması ise dünyada "insani" değerlerle yönetilen bir futbol takımı yoktur.

  Bir sonraki sezonun hazırlıklarına, sezon bitmeden başlamak ve oyuncuyu sezon bitmeden serbest bırakmak hem oyuncuya hem de kulübe daha fazla hareket imkanı verir. Bir oyuncuyu transfer döneminin son gününe kadar bekletip sözleşmesini feshetmekten "her iki taraf için de" daha faydalı bir davranıştır kesinlikle.

 6. Leo Franco'ya devre arasında Boca Juniors'dan teklif gelmiştir. Leo'da eşi Türkiye'de mutlu olmadığından Arjantin'e dönmeye sıcak bakmış, durumu yönetime iletmiş, ama yönetim kalede sıkıntı çekmemek adına sene sonuna bırakmıştır bu olayı.

  Yani güzel kardeşim mesele şu ki, Fenerbahçe maçında gol yedi diye ayrılmıyor takımdan. Sene sonunda ayrılacağı biliniyordu zaten.

  Ha nefret kusma meselesine gelelim. "Gelenek bozulmadı Galatasaray başarısızlığı kaleciye fatura etti" demişsin. Bunu diyen insan ya Fenerbahçe'lidir, ya da kördür. Ha ben çok duyarlıyım diyorsan eğer Edu Dracena ne iş diye sorarım sana.

  Neyse uzatmaya gerek yok. Bu postlara da gerek yok. "Galatasaray Leo'yu kovdu yakışanı yaptı, tribünden adam attı" vs vs. Direk olarak şunu yaz herkes rahatlasın.

  6ALATASARAYDAN NEFRET EDİYORUM.

 7. cenk says:

  Böyle olsun istemezdim

  imza :Selçuk Şahin

  :)))))

  tek üzüldüğüm nokta 4 gol yiyenler klübüne katılamadan ayrıldı

 8. muyek says:

  Erdem Karakus birader sen kluptemi calisiyorsun , yonetimde misin nerden biliyorsun Boca dan teklif geldigini veya adamin karisinin mutsuz oldugunu ?

  Ayrica adam ister nefret eder , ister over Galatasarayi , neticede kisisel blog. Istedigini yazmakta serbest hur iradesiyle . Hosuna gitmiyorsa veya Galatasaraydan nefret ettigini dusunuyorsan okuma gec olsun bitsin, kim Gs aleyhine bir sey yazsa , nobetci avukat gibi basini bir yerden cikartipta cocukca savunma yapmayi da birak allah askina , isin gucun mu yok birader.

 9. @muyek

  İşim gücüm yok. O yüzden de tartışıyorum herkesle.

  "Hoşuna gitmiyorsa okumazsın". Şu klişenizden de baygınlık geldi artık be. Adam yorum bölümünü açmış postları için, biz de tartışıyoruz işte. Tartışmaktan mı çekiniyorsunuz? Birbirimizin gırtlağını sıkmadık ya burada tartıştık sadece. Biraz rahat olun ya heyecan yapmayın hemen.

 10. Adsız says:

  Zico gönderilirken herhalde okuma ve görme yetilerin saglıklı değilidi..
  (Bkz.bu takımın yuruyerek şampiyon olması lazımdı)

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -