Yazan : steven_stiffler 17 Mayıs 2010 Pazartesi

Üzüntüden yazmakta zorlanıyorum. Nasıl giriş yapacağımı bile bilmiyorum.

Hayatımda gördüğüm en baskılı futbolumuzu oynadık. Ulan tek kale oynadık, olmayınca olmuyor işte. Gökhan Gönül sağdan kaç kere ceza sahasına girdi sayamadım. Vederson bireysel olarak kötüydü. Güiza hep kötü. Lakin Güiza'nın da akşamki mücadelesini takdir ederim ben. İnanılmaz pres yaptı. Fakaaat, bu giden şampiyonlukta Güiza'nın kaçırdığı kritik pozisyonların payı çok büyük. Güiza'yı kazanacağız,iyi paraya satacağız diye şampiyonluktan olduk. Akşam kaçan onca pozisyondan sonra ilahi adalete inanmıyorum artık. İlahi adalet diye birşey yok.

 • Şampiyonluk son maçta kaçmadı. Kasımpaşa'ya kaybedilen 3 puan, Gaziantepspor'a kaybedilen 3 puan, Manisa'da müthiş bir ilk yarıya rağmen bırakılan 2 puanla kaçtı şampiyonluk. Bakın bu maçların hepsini kazanmalıydık demiyorum. Ama Gaziantepspor maçı en azından berabere bitebilirdi. Manisa'yı kazanmalıydık,ondan eminim. Trabzonspor maçı son bir şansımızdı,onu da değerlendiremedik.
 • Bursaspor haklı bir şampiyonluk kazandı,ona çamur atmak olmaz. Bursaspor'un yerinde hangi takım olsaydı, diğerleri onu destekleyecekti. Bursa'nın haklılığı, Beşiktaş'ın akşam yattığı gerçeğini değiştirmez. İstediğinizi söyleyin, Beşiktaş'ın akşam yattığına eminim. Şerefli 4. Beşiktaş! Rüştü'ye de Fenerbahçe'den yediği paralar haram olsun. Dün akşama kadar sevdiğim bir insan olan Rüştü, artık gözümde pis bir futbol figürüdür.
 • Kaçan pozisyonların hangi birine yanayım, şaşırıyorum. İnanılmaz goller kaçtı, aklım almıyor.
 • Burak Yılmaz 50 kere topa vursa, o vuruşu 1 kere yapabilir. O da bize denk geldi. Galatasaray'ın her zaman ballı takım olduğuna inanmışımdır.Onun götüne çarpar,şunun suratına çarpar gol olur. Şu maçı Galatasaray oynasaydı, 9-0 kazanırdı. Dünya kadar malın olacağına,gs kadar balın olsun.
 • Anonsçuya ettiğim küfrün haddi hesabı yok. Şampiyon olduğumuzu zannetmedim, yok yere sevinmedim ben. Sonuçta Tvde 2-2 olduğuna dair hiç birşey görmedim. Ancak bu yeni stat anonsçusunun yaptığı tam bir şerefsizliktir. 50 bin insanın duygularıyla,gururuyla oynadı. Çoluğundan çocuğundan çıkar inşallah! Şampiyonluklar gelir gider ancak böyle rezillikler insanı daha başka üzüyor.
 • Taraftarımız maça müthiş başladı. Takım da bu tempoya uydu. Fakat yediğimiz golden sonra herkesin içinde bir 2006 kuşkusu doğdu. Bu stres taraftarı susturdu. Gerekli desteği veremedik. Lakin takım inançlı ve azimli bir şekilde gol için saldırdı. Oyuncularımızın çabaları hiç oldu, yazık oldu.
 • Şu oynamadığımız maçlardan önce sevinme huyundan vazgeçemedik. Şampiyonluğa inancım tamdı, fakat maçtan önce kesin konuşmadım hiç bir zaman. Sadece hakettiğimizi, olmamız gerektiğini biliyordum. Cristian'ın geçen haftaki gol sevinci, Totti'nin "Lazio kümeye" hareketi gibi gereksizdi. Güzeldi,hoştu ama gereksizdi. Caddenin süslenmesi, FB TV'nin şampiyon gibi hazırlanması, bütün emekler hiç oldu.
 • Sadece onlar mı ? 1 sene boyunca her maça giden, boğazlarını patlatan taraftarın emeği de hiç oldu. Onun bunun diline düşmek de cabası...
 • Anonsu yönetim yaptırdı diyenler saçmalıyorlar. O anonsun sonunda tribünlerde karışıklık olmasına nasıl engel olunabilirdi ? Futbolcular sahada sevinecekti. Üstelik gol için 2 dakikaya yakın süre varken yönetim neden böyle bir anons yaptırsın ?
 • Tekrar söylüyorum. Takım çok istedi,kimse istemedi demesin. Yapılan hatalar sezon içinde yapıldı. Bizi şampiyonluktan eden hatalarda onlardır. Pili bitik Deivid bile çok iyi futbol oynadı akşam. Gol noktasında futbolcularımızın eli ayağı birbirine dolaştı. O kadar baskıyı kaldırmak her insanın harcı değil. Ancak ; Fenerbahçe topçusunun baskıyı kaldıramama gibi bir lüksü olmamalı.
 • Aziz Yıldırım bıraksın diyenler haklı. Başkan çok yıprandı. Futboldaki vaatlerini yerine getiremedi. Taraftarla fazla uğraştı. Ancak bırakmasın diyenler de haklı. Aziz Yıldırım gittiğinde yerine onun yönetim tarzını benimsemiş biri gelecek büyük ihtimalle. Ayrıca 1 gol gelse, bütün branşlarda şampiyon olacaktık. 1 gol yüzünden başkanı istifaya çağırmak mantıklı değil. Sağlıklı düşünmek gerek. Başkan hatalar yaptı, gerekli dersleri almadı. Ama bu sezon kendince doğru olanları yaptı. Lucescu yada Daum'u getirip günü kurtarma derdine düştü. Kolay olan Daum'du, Daum getirildi. Taraftarla arasını iyi tutmaya çalıştı. Bir de hepimiz kadar üzüldü akşam. Eğer büyük revizyon yapacaksa kalsın başkan. Yok aynı devam edecekse bıraksın. Yeni bir hoca, yeni oyuncular gerek. 2003-2004 yılındaki gibi sıfırdan takımı kurmak gerekiyor. İyi yerliler kalsın, Lugano kalsın. Diğer herkes gönderilebilir. Efsane Alex bile...
 • Bir süre kendimize gelemeyeceğiz. Ama çabuk toparlanmak lazım. Yönetim görevini yapsın, şimdiden gerekli hamleleri yapmalı. Yeni sezonun yapılanması hemen planlanmaya başlasın. 2006 ve 2010'un üzüntüsünü önümüzdeki yılda önüne geleni ezen bir takım temizler.
 • Çok üzgünüm. Yazacak çok şey var, sakinleştikçe dile getireceğim. Anadolu devrimini yapan Bursaspor'u tebrik ederim. Ligin kalitesini geri getirdikleri için teşekkürler.
Herkes kendince haklı... Bursasporluların haklı sevincine diyecek birşey tabi ki yok. Trabzonsporluların haklı direncine diyecek birşey de yok. Diğerleri de kendilerince haklı. Kendi takımlarının başarısızlığını, Fenerbahçe'nin başarısızlığıyla avutabiliyorlar. Yıllardır böyle oldu,uzun yıllar da böyle olmaya devam edecek. Fenerbahçe lider olunca ; "Aziz Yıldırım maçları satın alıyor", "Kaleciler bilerek gol yiyor", "Ligin kalitesi yerlerde sürünüyor" , "Lig pislik içinde oluyor,herkes şerefsiz oluyor" . Fenerbahçe şampiyon olamadığına göre; herkes şerefli,lig temiz ve kaliteli.

4 Responses so far.

 1. Adsız says:

  Doğru söylüyorsun, ama bal konusunda katılamayacağım.

  Aynı Galatasaray 2000'den beri öyle saçma goller yiyor ki Fenerbahçe maçlarında, kıçtan baştan seken toplar yuvarlanıp kaleye giriyor, oralarda da GS çok balsız oluyor.

  Ayrıca FB nefretini tek başına değil lütfen sebepleriyle ele almayı deneyin. Üç beş kişiinin nefreti değil bu, Fenerbahçe'nin herkesi karşısına alan tutumunun sonucu.

  Başkan hakem odası basarken, Bilica korunurken, federasyona tehditler savrulurken, rakibi köpek şeklinde gösteren balonlar yaptırılırken belki ses etmediniz ama bu bahsettiğiniz nefret o anlarda birikiyor.

  Başkanınız çok başarılı mı değil mi tartışılır ama benim eskiden bildiğim Fenerbahçe taraftarından çok şey aldı götürdü.

 2. Adsız says:

  Sayın yazar;
  Hem takımcığınız beceremior, hem Gs ye bok atıonuz ne biçim iş anlamadım...


  -----Ban------

 3. Bu maçın mazereti yok. Ne yapıp edeceksin alacaksın bu maçı. Karşında Barca olsa devireceksin. Gerekirse rakibini katlayıp kaleye sokacaksın. Son 25 dk ne yapıldı strateji adına? HİÇ! 2 oyuncu değiştirmek değil strateji. Seyirci kopmuş, stres içinde gol bekliyor. Oyuncular panik içinde ayakları karışmış durumda. Yok mu akli salim bir adam dışarıda. Bundan sonra yazacaklarım sportif yada etik değil ama şampiyonluk almak için lazım olan. Gerin kardeşim maçı. Trabzon kapanmış ileri çıkacak durumu yok. Bu ruhsuz durumdan kurtulmak için oynayın hakemin üzerine rakibin üzerine. Bas tekmeyi ye kırmızıyı, yükselt tansiyonu. 10 kişi bile boğarsın Trabzonu. Taraftar gerilsin, oyuna girsin, bağırtıdan hakem aldığı kararı bilemesin, kalan 10 kişi hırs küpü olsun. Ama adam gibi sarı kart bile görmeden maçı bitirdik. Son 20dk her şey mubahtı yapmak için ama bunu bile fırsata çevirmedik. Yazık çok yazık. Takatım kesildi, gücüm bitti...

 4. Tam içimden geçenleri yazmışsınız .

  Her şey söylenir ama takımın isteğine arzusuna baskısına çabasına bok atılmamalı .

  -----------------------
  Adsızlara gelince , hastirin lan ordan .

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -