Yazan : steven_stiffler 19 Mayıs 2010 Çarşamba

Mutlaka hatırlarsınız bu golcüyü...1978 doğumlu Nijerya asıllı Polonyalı forvet oyuncusu Olisadebe...1995 yılında Nijerya'nın Jasper United takımında profesyonelliğe adım atıyor. Kısa sürede Avrupa yolunu tutup Polonia Warszawa'ya transfer oluyor. 1997 yılında geldiği Polonia Warszawa'da attığı gollerle adından söz ettiriyor. Ayrıca o dönemde CM oyunlarının da efsane golcülerindendi,olmazsa olmazlarındandı. Polonia Warszawa'daki performansıyla kariyerinde önemli bir dönüm noktası yaşama fırsatı buluyor ve Polonya Milli Takımı'nda oynamayı tercih ediyordu. Kendisinin Polonya milli takımı forması giymesi için ülke çapında bir kampanya başlatılmasının payı büyüktü bu seçiminde. 2001 yılında ilk kez milli formayı sırtına geçirdi. 2002 Dünya Kupası'nda Polonya ile izleme fırsatımız da olmuştu. Onca sarışın adamın arasında ilk dikkat çeken isimdi tabi ki. Beygir gibi hızlı ve süratli bir golcüydü. Polonya'da ırkçı kesimin nefretine rağmen o formayı 25 kez giyip 11 de gol kazandırmıştır Polonya'ya. 2001 yılında Panathinaikos'a transfer olmuştu ve o dönemlerde Rüştü faciasıyla elendiğimiz PAO maçlarında iyi futbol ortaya koyduğunu da hatırlıyorum. Golü var mıydı emin olamadım. PAO'da gözden düşünce önce Porstmouth'a ardından Skoda Xanthi'ye kiralandı. 2007 yılında, kariyerinin dip yaptığı dönemlerde Kıbrıs Ligi'nde forma giyip; 2008'de Çin Ligi'nin yolunu tutmuş Olisadebe. Şu an Çin'de, Jianye takımında forma giyiyor. 20nin üzerinde gol kazandırmış 2008'den beri Jianye takımına.

Bir FM efsanesini anmak istedim. Heeey gidi Olisadebe. Sen Çin Ligi'ne gidecek futbolcu değildin...İyi bir futbolcuyken, Google'da fotoğrafı bile zor bulunan bir isim olmuşsun.

One Response so far.

  1. unknown says:

    fm'de takımın vazgeçilmez isimlerindendi.. Yanına todorovu'da koyduk mu gol rekoru kırardık.. hey gidi günler..

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -