Yazan : steven_stiffler 10 Mayıs 2010 Pazartesi

Kardeşlik türkülerinin söylendiği,alakasız ithamların ortaya atıldığı zor geçen 10-15 günün sonunda böyle bir galibiyet çok anlamlı oldu.Eee ne oldu şimdi ? Ortamı gerdiniz de ne oldu ? Ne gerek vardı bu kadar ortamı germeye ? Bu maçtan önce otobüse saldırmak olmasaydı,biber gazı olmasaydı,Ümit Özat'ın tripleri olmasaydı,onun bunun germesi olmasaydı biz bu maçı yine kazanacaktık.Ortamı gerdiniz de ne oldu yani ? Değdi mi ?

Fenerbahçe'nin büyüklüğünü tartışmayacağım.Her hafta Fenerbahçe'nin rakibi kimse,o sempatik geliyor Fenerbahçeli olmayanlara.Sonra da biz büyüğüz,şöyleyiz,böyleyiz.Oldu canım!

Türkiye Kupası finalini de kaybettikten sonra,kötü oyunumuz insanların iştahlarını epey kabarttı.Bu maçta mutlak puan bırakacağımızı söyleyenler çoğunluktaydı.Onca pis oyuna rağmen,futbolcularımızın inançları bizi haftalardır bu potada tutan etken.Bu maçta da o inanca ihtiyacımız vardı.Taktik,teknik meseleleri konuşmak yersiz şu saatten sonra.Güiza takımı ilk yarı eksik oynattı da ne oldu ? İkinci yarı gol attı,gayet de etkili oynadı.Galibiyette pay sahibi oldu.Vederson orta yapamadı,Bilica riskli oynadı,Alex koşmadı,Özer güçsüzdü hiç fark etmez.Bu aşamada takımı ayakta tutacak olan,galibiyeti getirecek olan inançtır.Sadece ayaklar değil,yürekler de golleri atar.Şanslıyız ki, inanmış ve kenetlenmiş oyuncularımız var.
3-0 üstünken bile savunmada etten duvar ören,takım savunmasını çok iyi uygulayan takımımız var.Kale önünde öyle sağlam durdular ki,öyle yürekli durdular ki; sanki hepsi birer kaleciydi.Bilica,Deivid,Bekir bir pozisyonda aynı anda aynı topu çıkardılar.Futbolda inanç böyle birşeydir işte...

Yalan yok,Alex'in oyundan çıkarıldığını görünce çok kızdım.Maçı kaybetseydik Daum'a saydıranlar da çok olacaktı.Ama Güiza'nın erken golü Alex'in oyunda olmayışını unutturdu bize.Cristian'ı da çok özlemişim.Sene başında çok iyi başlamıştı.Takım kötü giderken o da kötü görünmüştü.İstemeyen büyük bir çoğunluk da var biliyorum.Fakat hazır bir Cristian her zaman Fenerbahçe takımında 11 oynar.Ara sıra da böyle şık goller atar.İlk defa Cristian'ın gol attığı bir karşılaşmayı kazanmış olduk,bunu da not düşelim.Mehmet Topuz'un sezonun ilk golünü alışılagelmişin dışında kafayla atması ve aynı zamanda bu golün çok anlamlı olması da not düşülecek başka bir detay.

Ankaragücü'ne geçelim.Rajnoch'u ilk kez izledim.Stoper diye alınan,2 maçtır ön libero oynayan,1-0 dan sonra forvet olan bir oyuncu.Futbolu iyi bilen bir oyuncu olduğu,kaliteli kumaşı olduğu belli.Rothen ilk yarı iyiydi.İkinci yarı sıfırdı.Geremi'nin sahada kendine çok güvenen bir duruşu var.Seneye Ankaragücü'ne daha faydalı olacaktır.Lemerre'in futbol felsefesi ülkemiz futboluna katkı yapacak türde.Ankaragücü bu hocanın kıymetini bilmeli.Gerçi o başkanla,o taraftar topluluğuyla Ankaragücü'nden bir cacık olmaz.Rajnoch,Rothen,Geremi,Sapara,Lemerre gibi isimler başka bir Süper Lig takımında olsaydı futbolumuza daha hayırlı olurlardı.Ümit Özat'a gelince...Fenerbahçe'yi yuvası gibi değil,ekmek parasını kazandığı iş yeri olarak görmüş Ümit Özat belli ki.Giderken döktüğü göz yaşları,yıllardır aynı yerde çalışan ve işi bırakan bir adamın duygulanmasıymış meğer.Pis bir adammışsın Ümit Özat.Fenerbahçe'nin adını ağzına alma bundan sonra mümkünse!

Kaldı 1...

One Response so far.

  1. Adsız says:

    başlık süper .))

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -