Yazan : steven_stiffler 1 Mayıs 2010 Cumartesi

Sene başından beri bileği bükülmeyen bayan voleybol takımımızın finallerde zorlanması ister istemez heyecan yaptırıyor bize.Finalde zorlanmak tabi ki normal birşey.Ulan final bu! Tabi ki zor olacak.Ama biz öyle alıştık ki 3-0 maç kazanmalara, 1 set vermek bile dokunur oldu.

Bugün ilk 3 seti izleyemedim.Televizyonu açtığımda 2-1 geride olduğumuzu gördüm.Vakıfbank iyi takım.Fakat oyuncuları o kadar antipatik davranıyor ki; çok beğendiğim Maja Poljak bile antipatik gelmeye başladı gözüme.FB TV'de maçı anlatan spiker,bençten tribüne hareket yapıldığını söyledi; onu da görme fırsatımız olmadı.Hele Neslihan'ın cikletine ve pis pis sırıtışına değinmekten sıkıldım.Türkiye Kupası finalinde aldığı bir maç Vakıfbank'ı bu maça daha iyi motive etmiş.Etmiş ki 2-0 öne geçmeyi başarmışlar.Jan hocamız maça klasik kadrosuyla çıkmış.Çiğdem,Eda,Seda,Nati,Gamova,Frauke ve Libero Nihan.Fakat ben tvyi açtığımda Alice Blom,Naz ve İpek'i sahada gördüm.Alice Blom'u da o kadar etkili gördüm ki; bu kadar formda olmasından dolayı mutlu oldum.Uzun süredir fazla şans bulamayan bir oyuncu Alice Blom.Tam bir görev oyuncusudur ayrıca.Tıpkı Vakıfbank'taki arkadaşı Debby Stam gibi.Naz Aydemir de izlediğim bölüm içerisinde çok iyi bir maç çıkardı.Yabancı kontenjanının 3e düşürülmesiyle,seneye Naz'ın banko oynayacağını düşünüyorum.Gamova ve Nati kritik anlarda,kritik sayılar aldılar.Gamova yine top öldürme konusunda ustalığını konuştur.2-0'dan geriden geldiğimiz maçta Tie-Break setini,tıpkı Türkiye Kupası'ndaki Altın Set gibi rahat bir şekilde kazandık.

Böylece seride 1-0 öne geçtik.Sene başından beri yenilmeyen takımın,lig finalinde kaybetmesi çok adaletsiz olurdu.

One Response so far.

  1. İzlemediğiniz bölümde kızlar tanınmayacak kadar kötüydüler, yani maça giremediler bir türlü. Naz, Alice ve İpek'in oyuna girişiyle maç bize döndü. Üçü de çok iyi oynadılar. Aylin Abla inanılmaz eleştirdi Dirickx'i. Hatta bir ara "Ben bu kızın kafa yapısını anlayamıyorum, inanın anlayamıyorum" diye ses tonunu da yükselterek bir serzenişte bulundu. Hatta biraz abarttığını da söyleyebilirim. Zor bir seri olacak.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -