Yazan : steven_stiffler 18 Mayıs 2010 Salı

Bursaspor şampiyon oldu. Çok dramatik bir şekilde şampiyonluğu kaybetsek de, tebrik ettik. Zaten Bursaspor'un şampiyonluğu umrumuzda bile değil. Bizi üzen bizim şampiyon olamamamızdır. Biz olamadıktan sonra kim olmuş çok mühim değil. Galatasaray sayı olarak üstünlük sağlayamasın yeterli.

Bursaspor dün kupasını aldı, otobüs turu attı falan fişmekan. İlk kez şampiyonluk olmuş bir takımdan sevinmeyi bilmeyi beklemek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Lakin böyle malca birşey yapacaklarını da düşünmezdim. "Size bu kupa çok bile Fenerbahçe" yazan şu zımbırtıyı göstere göstere sevinmiş cahiller. Beee heey Gerizekalılar, biz de senin ilk kez aldığın o kupadan 17 tane var. Sevinmek gibi en doğal hakkını, niye böyle çirkin şeylerle rezil edersiniz ?
Bursaspor'un şampiyonluğu Türk Futbolu'nda devrimdir. Her zaman Anadolu'dan şampiyon çıkmasını istemişimdir. Tabi bunun bizi bu denli üzecek bir şekilde olmasını istemezdim. Bursaspor'u yine tebrik ederim. Ancak sırf şu sevimsiz sevinçleri yüzünden seneye Şampiyonlar Ligi'nde kardeşi Beşiktaş'ın yaşadığı 8-0lık hezimetin daha beterini yaşamasını temenni ederim. Görsünler bakalım, hangi kupa kime fazla geliyormuş...

15 Responses so far.

 1. Yarıştığın rakibine saygın yoksa kendine de yoktur.
  Baroninin şutu yada onlarca pozisyondan biri gol olsaydı o " kupa (!) bursaya fazla " mı olacaktı ?

  Demek öyle olacakmış !

  Yazarın dileğine katılıyorum.
  Fenerbahçe sayesinde doğrudan katıldığınız Şamlpiyonlar Liginde 8-0 'ı tarihe gömecek skorlarla mağlubiyetlerinizde zil takıp oynayacağım.
  Görmediğin bir şampiyonluğu olmuş, tutmuş rakibinin şampiyon olamamasına sevinmiş .

 2. aysberg says:

  taraftar yapsa bir yere kadar. şl'de real madrid'i istiyoruz gdiyorlar. gelsin madrid şunlara 10 tane atsa da sussalar. sen şampiyon olmuşsun, kendi kutlamanı yapsana be adam ! sana ne fenerbahçe'den. taraftar yapsa susacağım. taraftar bu, hakkı. ama şampiyonluk otobüsünde o tablo ! rezalet.

 3. Ayıbı kendilerine yapıyorlar ama bunun farkında değiller.

 4. Ali says:

  kardeşi Beşiktaş ???

 5. Ali hocam,

  Son maçın kardeş kardeş oynanmasından,alanın satanın razı olmasından dolayı kardeş olduklarını kastettim.

 6. genncer says:

  bunu bir klüp yapıyosa ve sadece "1" şampiyonlukla FENERBAHCE ye kafa tutabileceğini sanıyorsa eziklik budur. toraman denen ahlak sahibi topçuyuda alsınlar yanlarına e-nede olsa kardeşler. ama şunu da bilsinler bu ilişki enseste gider.

 7. yaptıkları yanlış,hem de çok yanlış.peki sizin statta 2 dakikalığına da olsa şampiyon olduğunu sanıp o arada sevinmek,zıplamak yerine timsah yürüyüşü yapan arkadaşlar ne olacak?onlarla da ilgili iki çift laf bekliyorum.

 8. Adsız says:

  şampiyonlar ligini 0 puan yada galibiyetsiz bitirselerde birilerinin rezaletlerine ortak olsalar keşke.

  bu arada kötü bir haber, sigma olomouc kendi liginde 6. olmuş. katılamıyorlar şampiyonlar ligine :(

 9. Adsız says:

  Fenerbahçe o kupadan 17 tane almasaydı acaba şuadn da fenerli olurmuydunuz ? başarı düşkünleri ?

 10. il Capitano,

  Hocam ben bizim taraftarın timsah yürüyüşü muhabbetini çok seviyesiz bulmuyorum açıkçası. Fenerbahçe 0 çeker dalga geçilir,Bjk 8 yer dalga geçilir. Bunlar futbolun içinde olan olağan şeyler. Hatta güzel kılan şeyler... Ama sporcuların yaptığı bu seviyesizlikler çok çirkin geliyor bana.

  Adsız dayım hala Sigma diyor baksana...

 11. Adsız says:

  bu kupayı bursalı oyuncuların hazırlamadığını belirtelim. taraftarların yaptığı bir şakadır. kutlama sırasında bir şekilde oyuncuların eline geçti. görüntüleri izleyenler bilir, resmen taraftar ile takım içiçeydi. bir şekilde ellerine tutuşturulmuş.

  futbolcuların bile olsa eleştirilecek bir olay değil aslında. sonuçta rakiple dalga geçmek -ana bacı karıştırmadan- bu işin içinde. bunun üzerine pis bursa, inşallah 8 yerler demek komik.

 12. Adsız 20.54;
  Ben küçükken kupa falan bilmezdim.Fenerbahçelilik babanın evladına bıraktığı bir mirastır. Başarı düşkünü falan değiliz.Galibiyetler coşkumuzu,mağlubiyetler tutkumuzu arttırır.

  Adsız 21.58;
  Evet futbolcuların eline geçmiş. Sizin gibi düşünenlere saygı duyarım.Ama seviyeyi korumak gerekir.

  Selamlar...

 13. muyek says:

  Yanarim yanarim Tuna Uzumcu gibi futbolcu olmasi mucizelerle aciklanabilcek yetenekteki bir adamin , takima 34 macta 1 kere bile katki yapmadan su kupayi tutmasina yanarim.

  Bu adamda sampiyonluk kupasi kaldirdiysa Turkiyede artik basimiza tas yagar komple.

 14. Batistuta says:

  Galatasaraylı bir ailenin çocuğu olarak, 1996 ya kadar tek kupa görmeden Fenerbahçeli oldum elhamdülillah. Fenerbahçelilik doğuştandır.

 15. Adsız ,

  O teneke futbolcuların eline geçmiş, peki futbolcular ne yapmış ? Hatta fotoğrafın birinde Allah'ın adaletini takımının şampiyon olup olmamasıyla sınamaya kalkan değerli başkanı var Bursa'nın. Sırıtarak kupaya uzanıyor .
  Başkanından taraftarına kadar rakibine de kendi başarısına da saygı göstermeyi bilmeyen bir görüntü o. Nesini savunuyorsunuz bilmem .

  Diğer adsıza gelince , siz kabul etseniz de etmeseniz de Fenerbahçe Türk sporunun temel taşlarındandır.
  Futbola genel kitlenin " ne anlıyorsunuz bundan , bir top peşinde 22 ahmak " yaklaşımlarının bile olmadığı günlerden beri Türkiye'de futbolu , sporu sürükleyen, kitlelere taşıyan ve sevdiren bir klüptür Fenerbahçe.
  Siz ve sizin gibi düşünenler için o şampiyonluk belirleyici olabilir ama çoğunluk için bu ilk aşkı neden aşık olduğunu açıklamak gibi bir şey. Şampiyonluk sevinci en çok bir kaç saat bilemedin bir kaç gün.
  Ama takımına yüklediğin değerler bir ömür boyu . Adeta kişiliğin parçası .
  Ben 3-0 lık kupa finali rövanşında biraz karışık konuların ardından trabzona kupayı kaptıran ve bunun üzüntüsünü hıncını yıllar geçtikçe unutmayacak ve rakibinden puan alıp kendini şampiyon yaptı diye bursa - trabzon kaşkolu yaptırmayan / yaptırmayacak bir takım tutuyorum mesela .
  Seneye göreceğiz beşiktaş maçlarında nasıl kanka olduğunu bursa ile bjk nin .
  Benim için denizli hep alçaktır , beşiktaş hep satıcı . Ama sizin için rizeyle dost sebatla arkadaş olan takım bir zaman sonra bursayla da kanka olabilir .
  Fenerbahçe tektir , işte bunun için tektir .
  Bazı şeyleri yapmadığı yapmayacağı için tektir .

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -