Yazan : steven_stiffler 7 Ocak 2011 Cuma

İngiltere'de kiralık oyuncuları takip edebilmek zordur. 3 ay gibi kısa bir süreliğine bile oyuncular kiralanabiliyor. Ancak oyuncuların gelişimlerini sağlamak açısından çok olumlu bir olay. Zaten İngilizlerin futboldaki sistemi tartışılmaz. Premier Lig'de pek çok takımın altyapısında gelecek vaad eden isimler var. Ve yine Genç Milli Takımlarında pek çok isme şans veriyorlar. Tottenham'ın altyapısı da pek çok yıldız adayı isimle dolu. Bunlardan özellikle Danny Rose dikkat çeken bir isimdi. Geçen sezon kariyerinin ilk lig maçında Arsenal'a attığı gol Premier Lig'de sezonun en güzel gollerinden birisi olmuştu. Yanılmıyorsam Top10'da üst sıralardaydı. Bu sezon Bristol City'de kiralık oynuyor ve şu ana kadar 16 maça çıkmış, gol atamamış.

Üst fotodaki eleman ile başlayalım. Jonathan Obika 1990 doğumlu, Nijerya asıllı forvet oyuncusu. 2 kere İngiltere U19, 1 kere de İngiltere U20 formasını giyen oyuncu; sezonun ilk yarısında Crystal Palace'a kiralanmıştı. Victor Moses'ten sonra o tipte bir genç golcü bulamayan Crystal Palace aradığını Obika'da da bulamamış ve kiralık sözleşmesini uzatmamıştı. Obika'nın daha önce Yeovil'de 1,5 sezon kiralık oynadığını ve 10 gol attığını not edelim. Geçen sezon ise Millwall'da 12 maç 2 gollük bir performansı var. Tottenham resmi sitesinin bugün duyurduğu habere göre, Obika sezon sonuna kadar Peterborough'ya kiralandı.

İkinci oyuncumuz Kyle Walker. Redknapp'ın hazırlık maçlarında zaman zaman şans verdiği sağ bek oyuncusu. 2008-2009 yılında Sheffield United'da profesyonelliğe adım atan Walker; 2 maç forma giymesine rağmen Tottenham scoutlarının dikkatini çekerek transfer edildi. Bonservisi alınmasına rağmen 1 sezon daha Sheffield United'a kiralık verildi. Sheffield'da 26 maç oynayarak sezonu tamamladı. Bu sezonun ilk yarısını ise QPR'de banko oynayarak geçirdi. Verimli olduğunu da söyleyebiliriz. 7 kere U19, 4 kere U21 forması giymiş. Sezon sonuna kadar Aston Villa'da kiralık oynayacak. Ne kadar forma şansı bulabilir bilmiyorum ama şans verildiğinde değerlendirdiği ve Premier Lig'de forma giyerek daha fazla tecrübeleneceği kesin.
Son ismimiz ise Adam Smith. Diğer isimler kadar ön planda olduğunu düşünmüyorum. Ancak kiralık piyasasında belli bir gideri var. Ligin ilk yarısında Bournemouth'ta kiralık oynamıştı. Bournemouth Smith için kiralık sözleşmesini sezon sonuna kadar uzatmak istedi ve Tottenham bu teklifi onayladı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -