Yazan : steven_stiffler 11 Ocak 2011 Salı

"Kanada'dan futbolcu mu çıkar ?" sorusu sorulduğunda akla gelecek birkaç isimden birisidir Paul Stalteri. Amerika Birleşik Devletleri'nde geçirdiği bir sezonun ardından Werder Bremen tarafından keşfedilip, 21 yaşında Bundesliga'ya adım atmış. 2005 yılına kadar Werder Bremen'de gösterdiği performansla adından söz ettirmişti. Savunmanın sağı ve solunda oynayabilen, gerektiğinde sağ ve sol açık olarak da kullanılabilen nitelikli bir futbolcuydu. Werder Bremen'den sonraki durağı Tottenham oldu. Benim Tottenham sempatimin başladığı yıllarda Tottenham'a transfer olmasından dolayı ben Stalteri'yi hep Tottenhamlı Stalteri olarak hatırlıyorum. Aynı zamanda İtalyan pasaportu da bulunuyor.

White Hart Lane'deki ilk sezonunda takımda kendine şans bulabilen bir oyuncu konumuna geldi. Sezonu da attığı 2 golle tamamladı. Werder Bremen'de sol bek oynasa da Tottenham'da genelde sağ bekte forma şansı bulurdu. Tottenham'ın sol bekinde Güney Koreli Lee Young Pyo forma giyerdi. Tottenham'da forma giydiği dönemde Carling Cup şampiyonluğu yaşadı. Tottenham ile UEFA Kupası'nda forma giydi. Gözden düştüğü dönemde ise Fulham'a kiralandı. Son durağı Avrupa'ya ilk adım attığı Bundesliga oldu.

Stalteri henüz aktif futbol yaşamını sonlandırmış değil. Yalnız son bilgilere baktığımda, her yerde Borussia M'Gladbach'ta oynuyor gözükse de; kulübün resmi sitesinde ismini göremedim. Aktif futbolcular arasında 84 ile Kanada Milli Takımı'nın en fazla formasını giyen oyuncu. Kariyerinde çok büyük başarılar olmamasından dolayı pek hatırlanmayacak bir futbolcuyu daha anmış olduk.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -