Yazan : steven_stiffler 12 Ocak 2011 Çarşamba

İstanbul'daki maçta yedek kadrosuyla çıkan ve bize rakip olamayacak düzeyde gözüken Bergamo bu sefer as oyuncularıyla sahadaydı. Son şanslarını değerlendirmeleri gerekiyordu. Lo Bianco'nun yokluğu tabi ki çok önemli Bergamo için. Ayrıca Bergamo kadrosuna bakıyorum da; hakikaten geçen seneye oranla güçsüz bir takım olduğunu görüyorum. Saha avantajı gibi bir olayları da yok. Söz konusu Fenerbahçe olunca, her ülkede bizimkilerin tezahüratları duyuluyor. Bergamo'nun en zayıf halkası da bence Signorile. Onun üzerine oynadığımız bir çok topta sayı almayı başardık dün.

İlk sette özellikle Kasia ağırlıklı hücum yaptık. Bergamo maça ısınamadan farkı açtık ve set sonuna kadar minimum hata ile oyunu önde götürdük. Her ne kadar geçen seneki gücünde olmasa da; son Avrupa Şampiyonu'na 25-13lük set üstünlüğü kurmak çok keyif verici. İlk set sonunda Kasia 6 sayıyla en skorer oyuncumuz oldu. Fürst ve Nati 4, Eda ve Liuba 2 sayıyla katkı sağladı. Bergamo ilk sette sadece Arrighetti,Vasileva ve Piccinini ile sayı üretebildi. Bizim takım halinde her oyuncumuzun skora katkı vermesi de çok önemli bir detay.

Bergamo ikinci sette oyuna ısınınca dengeli bir set izledik. Setin son bölümlerinde 23-20 geride olsak da seti 25-23 kazanmasını başardık. Takımı müthiş oynatan Fofao'nun, boy dezavantajına rağmen blok ile sayı alması dikkatlerden kaçmadı. Fürst yine bloklarıyla etkili olurken; Kasia bu sette 3 sayıyla oynadı. İkinci set sonunda Kasia ve Nati 9, Liuba ve Eda 6, Fürst 5, Fofao 1 sayıdaydı. Bergamo'da ise Piccinini ve Vasileva 9ar sayı ürettiler.

Üçüncü setten çekiniyordum. Çünkü bu sezon en çok zorlandığımız setler 3.setler oluyor. Ayrıca kaybettiğimiz setler de hep üçüncü setler. Bergamo'nun 2. setteki etkili oyunu da çekinmeme sebepti. Ancak 2.sette müthiş oynayan Nati bu sete de damgasını vurdu. Müthiş bir oyun oynadı. 25-19luk set ile maçı 3-0 galip tamamladık ve grup lideri olduk.

Maçın en skorer oyuncusu 15 sayı üreten Bulgar Elitsa Vasileva oldu. Nati 14, Liuba 13 sayıyla oynadı. Kasia Skowronska son sette az süre aldı ve skora katkı veremedi. Biraz yorgunluk sezdim. Fürst 5 blok sayısı alarak, bu konuda yine rakipsiz olduğunu gösterdi.

Üst tura yükselen takımlar şu şekilde ;
Fenerbahçe Acıbadem
Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom
Eczacıbaşı Vitra
Dinamo Moskova
RC Cannes
Fakro Muszyna
Volero Zürich
Villa Cortese
Scavolini Pesaro
Rabita Bakü
VK Prostejov
Bielsko Biala
Zarechie Odintsovo * (Final Four ev sahibi takımın yerine gelecek)

Böylelikle son şampiyon Bergamo, Avrupa Şampiyonluğu defterini kapattı bu sezon. İleriki turlarda ciddi bir rakip olabilirdi. Şu an en ciddi rakip Dinamo Moskova gözüküyor. Cannes ve Pesaro da Final Four'da göreceğimiz takımlar olabilir. Tabi bir de Final Four'un hangi takımın ev sahipliğinde düzenleneceği olayı var. Geçen sezon Cannes'da düzenlenmişti. Yeni Burhan Felek'e Final Four yakışır. Federasyon başkanımızın iyi ilişkileri varsa, bu Final Four'u İstanbul'a getirebilir. Azeri temsilcisi Rabita Bakü'nün de güzel bir çıkış içerisinde olduğunu belirtip, Kimberly Glass'a selamlarımızı yollayarak yazıyı bitirelim.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -