Yazan : steven_stiffler 2 Ocak 2011 Pazar

Geçen sezon gelen başarının en büyük faktörlerinden birisi alınan seri galibiyetlerdi. Bu sezon Tottenham seri galibiyetler alma konusunda biraz daha sıkıntılıydı. Blackburn, Arsenal ve Liverpool'u peşpeşe yenmişlerdi ancak devamında alınan beraberlikler seri yakalamasını engellemişti. Şimdi Tottenham yine 3 maçtır kazanıyor. White Hart Lane'de yılın ilk gününde, yılın ilk galibiyetini aldılar.

İddaa Tottenham'ı abartı bir favori görüp, Fulham'ı yenmesine 1.25 oran verse de; bu maç o kadar kolay kazanılacak bir maç değildi. Fulham'ın kaliteli bir kadrosu, Hughes gibi iyi bir hocası var. Ayrıca her ne kadar diğerlerinin gölgesinde kalsa da bu maç bir Londra Derbisi. Sezonun formda isimlerinden Hutton'ın 27.dakikada sakatlanıp yerini Corluka'ya bırakması Tottenham adına talihsizlik. Corluka iyi futbolcudur ancak Hutton'ın sürati ve hücum bindirmeleri daha kaliteli. Geçen sezon da takımda en çok sırıtan ismin Corluka olduğunu yazıyordum. Gareth Bale ve Rafael Van der Vaart'ın Tottenham'ı sırtlama olayı bu maçta da devam etti. Vaart yine müthiş oynadı. Asistini yaptı. Gareth Bale biraz şans, biraz yetenek gerektiren bir kafa vuruşuyla galibiyet golünü attı. Tottenham oldukça üstün oynadı, ancak aman aman çok tehlikeli bir pozisyon üretemedi. Etkisiz gözüken Fulham ise en azından berabere kalabileceği golü atacak kadar pozisyon üretebildi. Maçın özetini izlemek isteyenler için upload ediyorum. Zirve takibi devam ediyor. Sırada Everton deplasmanı var.


Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -