Yazan : steven_stiffler 16 Ocak 2011 Pazar

Eve geç dönünce yazmaya fırsat bulamadım. Arkadaşlarla maçtaydık dün. Bu sezonun en kaliteli maçlarından biri olacağı belliydi. Bu maçta Nati,Fürst,Liuba üçlüsünü sahada bekliyordum. Liuba çaprazda oynayabilirdi. Çiğdem'i zaten smaçör oynatıyor koç. Ancak Ze Roberto Fürst'ü yine tercihinin dışında bıraktı. Ergül ve Eda'yı değerlendirmeye çalıştı. Eczacıbaşı'nın Neslihan ve Mirka Francia'lı hücumlarını durdurmak için Fürst önemli bir etken olacaktı. İlk setteki karşılıklı sayılar maçın kaliteli ve çekişmeli geçeceğini işaret etse de; Fenerbahçe'nin ilk set sonunda geride kalması pek kabullenebileceğimiz birşey değildi. İkinci sette de aynı kalite sahaya yansıyınca, güzel bir set daha izledik. Bu sefer seti 25-23 önde tamamladık ve kazanma şansını eşitledik. Üçüncü setteki dengeli oyuna rağmen seti kaybetmemiz, dördüncü sette motivasyonumuzu olumsuz etkiledi. Çiğdem'in de sakatlığıyla iyice bozulan moraller neticesinde kaybettik maçı. Eczacıbaşılı oyuncuların da şampiyon olmuş gibi sevinmesini izledik. İtici Neslihan'ın taraftarla gereksiz yere polemiğe girmesi de antipatikliğine yeni bir soluk getirdi.
Tribünde olunca çok dikkatli bir değerlendirme yapamıyorum ama genel olarak Liuba'nın oyununu beğendiğimi söyleyebilirim. Bir Liuba daha kolay kolay yetişmez. Komple bir voleybolcu. Kasia ve Naz'ın kötü gününde olması da dikkat çekti. Yorumlara baktığımda tvden izleyenler yine Naz'ı abartılı bir şekilde eleştirmiş. Taraftarın maça ilgisi çok güzeldi. Gördüğüm en tezahüratlı voleybol maçıydı. Maç sonu Sarı Melekleri alkışlamak da güzel bir jest oldu. Sonuçta armanın gururu onlar... Kaptanın sakatlığı çok moralimizi bozdu. Durumu hakkında bilgim yok ama umarım Final Four'a kadar iyileşip takımdaki yerini alır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -