Yazan : steven_stiffler 17 Ocak 2011 Pazartesi

İlk maçta Gomes'in yıllarca unutulmayacak hatasını ve Nani'nin golünü izlemiştik. Aradan çok uzun bir süre geçmedi. Ancak sütten ağzı yanan Gomes'i dün her zamankinden daha konsantre gördük. Golsüz olmasına rağmen seyir zevki bu kadar yüksek bir maç ancak Premier Lig'de oynanır. Harry Redknapp geçen seneki gözdesi Palacios'u sorunlarından dolayı bu sezon pek kullanmıyordu. Palacios son zamanlarda yine ilk onbirin değişmez oyunculardan olmuş gibi gözüküyor. Van der Vaart önderliğinde, Crouch'lu hücum hattı tercihi; formda Defoe'yi dışarıda bıraktı. Maç çok tempolu olmasına rağmen, maçın skorunu etkileyen çok kritik bir pozisyon kaçtığını düşünmüyorum. Genelde dış şutlarla kaleyi yokladı Tottenham. Pek kaleye giden bir oyuncu olmayan Palacios bile şut denemesi yaptı. Tempo kadar sertliğin de olduğu bir maçtı. Bu sertliğin neticesinde 74. dakikada Rafael kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Birkaç dakika sonra Palacios-Defoe değişikliği geldi ve Tottenham kalan 14-15 dakikalık bölümde galibiyeti almaya çalıştı. Manchester United'da Nemanja Vidic yine çok üstün bir savunma performansı sergiledi. Tottenham'da Modric'in dikkat çeken futbolu golü getirmeye yetmedi. Gününde olmayan isimler ise Berbatov ve Bale'di. İkisi de beklenen performanslarından uzak görüntü çizdiler.

Manchester United maç eksiğine rağmen liderlik koltuğunu tekrar alırken, namağlubiyetini de sürdürdü. Tottenham ise haftayı Chelsea'nin arkasında, 5. sırada kapattı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -