Yazan : steven_stiffler 10 Ocak 2011 Pazartesi

Serie A'da dün tam bir futbol resitali varken Lazio'nun taraftarını üzmesi kötü oldu. Maçı yine izleyemedim. Dün yoğun bir program vardı. Basketbol maçını tercih ettim. Zaten Lazio-Lecce maçına tv yayını yoktu. Bilgisayar başında link bulup izlemektense, ayakları uzattım tv karşısında Basketbol maçını izlemek daha cazip geldi.

Lazio'nun lige verilen aradan sonra havasını kaybedip, düşüş yapabileceğinden çekindiğimi belirtmiştim bir önceki maç yazımda. Genoa deplasmanında silik bir futbolla 2 puan bırakmış, mağlup olmaması teselli niteliğinde olmuştu. Olimpico'da rakip kümede kalma mücadelesi veren, zayıf Lecce'ydi. Reja'nın on biri : Muslera - Lichsteiner,Stendardo,Biava,Radu - Brocchi,Ledesma,Mauri,Hernanes - Zarate ve Floccari'den oluşurken; Lecce hocası De Canio on birde; Rosati - Gustavo,Tomovic,Mesbah,Fabiano - Munari,Bertolacci,Grossmüller,Vives,Jeda - Ofere'yi tercih etmiş.

Lazio'da herşey gösteriye dönüşmeye başladı. Bunun olumsuz bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu sezon ortaya Kartal Olimpa çıktı ilk olarak. Uğur saydılar, her maç öncesi Olimpa'yı kanatlandırdılar statta. Ancak bu seferki paraşüt gösterisinin ne gereği vardı bilmiyorum. Lazio için özel bir günse bilemeyeceğim. Ancak son derece gereksiz bir şov olmuş. Lecce'nin ilk golü çok balık bir gol. Her kalecinin zaman zaman talihsiz anları olur. Ancak Muslera'nın bazen çok daha fazla talihsiz bir kaleci olduğunu düşünüyorum. Dün yediği ilk gol de bunun göstergesi. Direkten dönen top sırtına çarpıp giriyor. Kaptan Mauri'nin golü taraftarı havaya soksa da Grossmüller skoru Lecce lehine tayin eden golü atıyor. Milan'ın puan kaybettiği haftada Lazio'nun zayıf rakibini yenememesi kötü oldu. Ayrıca Napoli'yi de iyice havaya soktu dünkü sonuçlar. Akşam Juventus'u darmadağın ettiler. Lazio için henüz birşey bitmiş değil. Ancak transfer şart. Reja elindeki her oyuncuyu kullanmıyor. Foggia'yı, Alvaro Gonzalez'i değerlendirmeli. Zarate'den forvet arkası oyuncusu yaratma sevdasından da vazgeçmeli. O görevi Hernanes yapabilir. Hem Hernanes, hem Zarate'yi serbest oynatınca verim düşüyor.

2 Responses so far.

  1. bu sene lazio'nun 111. kurulu$ yildonumu. (9 ocak 1900) lecce macinin gunu de tam kurulu$ gunune denk geldigi icin stadyumda kutlamalar yapildi.

  2. Güzel bilgilendirme,teşekkürler.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -