Yazan : steven_stiffler 20 Ağustos 2009 Perşembe

Maçın fotoğrafı kesinlikle bu olmalı...Zira son maçlarda bu ikili bizi adeta sırtlıyor.Kazım çok berbat bile oynasa yaptığı tek olumlu hareketle bile maçı kurtaran bir hüviyete bürünmüş.Her geçen gün daha iyi oluyor,oluyoruz.

Daum Önder'i neye göre kesti anlamadım.Bana mantıksız geldi.Spikerin söylediğine göre, Önder ve Lugano sağ stopermiş,Deniz sol stoper oynayabiliyormuş.Bu tip bir yaklaşım günümüz futbolunda ne kadar yaygın bilmiyorum.Bana saçma geliyor.Stoperin sağı solu olmaz.Son 3 sezondur Lugano sağ,Edu sol oynuyor buna tamam.Ama elde Bekir ve Önder varken sağ stoper,sol stoper kavramı bana oldukça saçma geliyor.Spikerin sallamasyonu deyip geçiyorum.Zaten bugünün kurbanı da Deniz oldu.Her maç bir sakatımız banko.İddaa'da 'kim sakatlanır,kimin ayağı çeker?' oyunları da eklenebilir bu vesileyle...Takımın şanssızlığı mı desem buna,bazı oyuncuların ağır tempoyu kaldıramaması mı desem ? Zaten sakatlananlar Carlos,Alex ve Deniz.30un üstündeki oyuncularımız.Yaşın böyle bir etkisi olabilir belki.O yüzden futbolcuları yaşlı ve genç diye ayırıyor olmalıyız.Lugano'nun sol stoper oynayabildiğini de görmüş olduk hem!

Lugano'nun savunmada olması,arkama yaslanıp rahat rahat maç izlememi sağlıyor.İyi ki bizimle kaldın Tota.Sion maça kontrollü başladı,haddini bilerek başladı.Ama Fenerbahçe'nin kontrolü alması çok uzun sürmedi.Üstünlük sağladığımız an sazı da elimize almış olduk.Kazım müthiş oynadı.Koştu,mücadele etti,öptü.Öpen takımın bir parçası olacağına asla inanmazdım Kazım'ın.Maç boyunca en çok Kazım ve onu marke etmeye çalışan Patio'yu gördük zaten.Andre ve Cristian her geçen büyüyor.Cristian çok mu mükemmel,ben mi izlerken ekstra zevk alıyorum ? Aurelio'dan eksiği topu saklaması.Fazlası ise topu süratle sürebilmesi...Top çalması,koşması,kritik müdahale yapması ve çaktırmadan yaptığı pres Aurelio ile bire bir benzer özellikleri.Hayranlıkla izliyorum.Emre'yle ikisi hiç birşey yapmasalar,hücuma katkı sağlamasalar bile müthiş bir pres yapıyorlar orta sahada.Rakibi boğuyorlar.Takımın genel pas trafiği ise bana zevk veriyor.

Deivid en zayıf halka.Daum'un evladı olsa oynatmaması lazım...Bir adam bir tane mi olumlu pas yapamaz ? İlk geldiği sezon çok gol kaçırdığı için eleştirdiğimiz Deivid bile daha iyiydi.Güiza ise günün cenabetiydi.Saç baş yoldurdu yine,geçen sezonki performansını aratmadı.Yanıyorum Semih'in kulübede oturmasına.Semih oyuna girdi,ileride topu tutmaya çalıştı.10 forvetten 9unun kaleye vuracağı pozisyonda Kazım'a gol attırmayı düşündü.Gerçekten büyük futbolcusun Semih.Volkan Sion'un bir iki kritik pozisyonunda başarılıydı ve gol yememe serisini sürdürdü.Devamı Diyarbakır'a...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -