Yazan : steven_stiffler 17 Ağustos 2009 Pazartesi

Haftaiçi Fenerbahçe gündemi bilet fiyatlarıydı.Eleştirildi de eleştirildi haklı olarak.Fakat maç başlarken gördüğüm kadarıyla stat epey doluydu.Beklemiyordum bu kadar dolu olmasını...Fenerbahçe özlemi böyle bir duygu.Fenerbahçe böyle bir tutku...

Daum sezona başladığı 11 ile başladı yine maça...Sivasspor'da ise Musa,Abdurrahman gibi isimlerin yedek olması beklemediğim hamlelerdi.Musa bir nebze de Abdurrahman Sivasspor'un en iyi oyuncularından birisi.Yeni transfer Kadir ilk onbirdeki sürpriz isimdi.

Maç başlarken Alex'i ve ailesini o kadar çok gösterdi ki Lig Tv rejisi,nazar değdi herhalde...150.Lig maçında 7-8 dakika sahada kalabildi kaptan.Deivid de Allahın sevgili kulu ki,yine erken oyuna girip forma şansı buldu.Performansına birazdan değineceğim.Sivasspor maçın başladığı andan itibaren kapalı bir oyun oynadı.Fenerbahçe'nin her pozisyon arayışında en az 6 savunma oyuncusu vardı Sivas ceza sahasında.Alex'in erken sakatlanmasıyla da Sivasspor'un etten duvar savunmasını aşmak çok zorladı takımı.Deivid'in iki şutu,bir de Kazım'ın direğin yanında giden pası ilk yarının en tehlikeli pozisyonlarıydı.Sivasspor ise Kamanan'ın Sabrivâri şutu dışında kaleye dahi gelemedi.

Bülent Uygun 0-0'a yatarım,araya bir gol sıkıştırırsam da maçı alırım mantığıyla gelmiş sanki.İlk yarı kapanan Sivasspor karşısında ikinci yarı çok daha baskılı ve istekli başladık.Peşpeşe gelen pozisyonlar golün habercisi gibiydi ama direkten dönen toplar da şanssızlığı simgeliyordu.Özellikle Emre'nin direkten dönen topu pek saçmaydı.Biraz Fatih Terim balı olacak insanda arkadaş!
Sivasspor'un bulduğu iki etkili pozisyon ve Volkan'ın kurtarışları maçın kırılma noktası olarak görülebilir.Rambo'nun sahaya girişi ise maçın en komik anıydı yine.Yıllar değişti,şampiyonlar değişti,bazı oyuncuların üzerlerindeki formalar değişti.Rambo değişmedi...Yine atladı sahaya,bacaktan kavradı Emre'yi.Bu dakikadan sonra gollerin gelmesi ise Rambo'nun ayağının uğurlu gelmesi olarak değerlendirilebilir.Totem Adamı Rambo :)

Emre'nin kaptanlık pazubandını takması muhabbetlerine pek girmek istemiyorum.Volkan varken Volkan'ın takmasını uygun görürdüm ben.Emre sahaiçi liderliğini yapsın yine...Ama 3.Kaptan Volkan'dı.Ne ara Emre'de karar kılındı ? Anderlecht'ten deplasmanda yediği saçma gollerden sonra Petkoviç'in gazozu açılana kadar son derece iyi maç çıkardığını da ekleyelim.Gazozu açıldıktan sonra iyice saçmalamaya başladı.Fenerbahçe'nin kornerden gol attığını da görmüş oldum,mutlu oldum.Gerçekten çok klas bir goldü o gol.Çok özel bir goldü.Andre aslında 75'te bitti yine...Koşacak hali kalmamıştı.Bir süre etliye sütlüye karışmadı.90'da aldığı o topu gol yapması ise kaçınılmaz sondu Sivasspor için.Bu jeneriklik gol bize tekrar liderliği getiren gol oldu.Ayrıca 2 haftada 5 gol atıp yememiş olmamız da güzel gelişme.

Oyuncuları tek tek değerlendirmeye gelince ;
Volkan yaptığı iki kritik kurtarışla maçın dengesinin değişmesine engel oldu.Görevini en iyi şekilde yaptı.
Gökhan bildiğimiz Gökhan...Yine sahanın en iyilerindendi.
Bilica bugün çok iyiydi.Savunmada hiç sırıtmadı.Hücuma gidişlerini geçen haftalara oranla azalttı.Gereksiz çıkış yapmadı.
Önder zaman zaman çok basit hatalar yaptı aslında...Genel olarak iyiydi,her zaman Önder'ciyim zaten.
Carlos'un sakatlıktan çıkar çıkmaz 11'de oynamasını beklemiyordum.Andre'nin etkisiz olduğu dakikalarda özellikle çok iyi çıkışları oldu.İstekli bir Carlos bu takımda her zaman iş yapar.
Emre 90 dakika mücadele etti.Müthiş koştu.Hırsıyla örnek oldu.En güzeli de Fenerbahçe formasının hakkını vermesi oldu.Her geçen gün daha çok veriyor o formanın hakkını...
Cristian Baroni...Müthiş bir oyuncu.Aurelio'nun koşuşunu gördüğümü söylemiştim daha önce.Aurelio gösterişsiz oynar,çok faydalı hamleler yapardı.Cristian da çok faydalı hamleler yapıyor fakat göstere göstere yapıyor.Müthiş oynadı bugün.Ayrıca top ayağındayken,boş alanda öyle bir top sürüyor ki...Sanırsın Kazım almış başını gidiyor.Hem teknik,hemde sert oynayabilen bir adam Cristian.Aurelio'yu aratmayacak bize...
Kazım zaman zaman gereksiz şovlarına kaçmaya devam etti yine.Perdeyi açması,sevinmesindeki hırsı beni mutlu etti.Geçen sezon çok polemiği çıkan bir oyuncuydu.Daum ile birlikte takımın çehresi olduğu gibi Kazım'ın da çehresi epey değişti.
Andre çok yoruluyor.60'dan sonrasını kaldıramıyordu geçen haftalarda...Bugün 75'e kadar koştu,oradan sonra yoruldu.Tam bitti derken,attığı enfes golle bizleri selamladı.Bu yıla damgasını vuracak isimdir kendisi!
Alex'in sakatlanması çok kötü oldu.Çift forvete dönelim diye beklerken Sergen göbekli,Necati popolu Deivid girdi yine maça...Takımı frenlemeye devam etti.İlkinde olumlu yaptığı hareketlerin devamında topları kaptırdı.Sahadaki en kötü oyuncumuzdu.
Güiza istekliydi fakat Alex çıktıktan sonra pek istediği topları alamadı.20 gol yeter kral olması için...Galatasaray'ın fuzuli penaltıları Baros'a çok fazla sayı kazandırmazsa tabi...

Gereksiz bir detay yazayım.Mohamed Ali Kurtuluş'un tribünde işi neydi anlamadım.Sivasspor'dan ayrıldığını,Kocaelispor'la anlaştığını biliyordum.Bugün tribünde Mehmet Yıldız'ın yanındaydı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -