Yazan : steven_stiffler 28 Ağustos 2009 Cuma

Beşiktaş'ın ballı bir kura çekeceğini düşünüyordum.Genelde şanslı bulurum Beşiktaş'ı bu konularda.İkinci torbadan güzel kura çekmesine rağmen dördüncü torbadan kendinden iyi bir takım çekmesi taraftarını tedirgin etmiş gözüküyor.İyilik göreceli olduğundan Beşiktaş'ın daha iyi takım olduğunu düşünenlere de saygı duyarım tabi ki.Gruplara tek tek ele alalım :

A Grubu'nda zirveyi zorlayacak üç takım var.Bayern Münih ve Juventus birbirine denk iki takım.İsim olarak tarttığımız zaman ikisi favori gözükebilir.Ama Bordeaux'da da her geçen yıl tecrübe kazandı bu ligde.Bu sene daha iddialı olabilirler Fransa şampiyonluğunun verdiği gazla.Maccabi Haifa için ise diyecek pek birşeyim yok.Kapalı kutu.Tahminim ; Juventus-Bayern-Bordeaux-Maccabi.

B Grubu,Beşiktaş'ın bulunduğu grup.Manchester United, Beşiktaş için çok kötü bir kura sayılmaz.En azından Liverpool kadar acımasız olabileceklerini zannetmiyorum.Barcelona çıksaydı ilk torbadan,tam bir facia 0labilirdi Beşiktaş için.İkinci torbadan iyi bir kura çektiler.CSKA Moskova gelebilecek iyi takımlardan birisiydi.AZ Alkmaar olsa daha bir hoş olurdu sanki Beşiktaş için.CSKA'da oyuna etki edecek ayaklar çok fazla.Zico'nun gönderilmesi gündemdeydi,ne gelişti bilmiyorum.Zico'nun Türkiye'de Beşiktaş'a karşı üstünlüğü var.Zico büyük bir avantaj CSKA için.Beşiktaş ile CSKA üçüncülük için kapışabilir.Wolsfburg ise zengin hücum gücüyle bu iki takıma üstünlük sağlayacaktır.Tahminim ; Manchester United-Wolfsburg-CSKA Moskova-Beşiktaş.

C Grubu'nda gördüğümde ağzımdan çıkan ilk cümle ; 'Zavallı Zürih!' oldu.Zürih grubun averaj takımı olacak muhtemelen.Marsilya için de zor bir grup fakat Avrupa Ligi'ne gitme gibi bir seçenekleri olacak önünde.Real Madrid ve Milan arasından sıyrılamazlar.Real Madrid ilk sırayı,Milan ikinci sırayı alır.

D Grubu,Chelsea'nin arkasında yer edinmek için kıyasıya kapışacak iki takımın olduğu,marka değeri yüksek sayılabilecek bir grup olmuş.Chelsea grubun favorisi.Atletico ve Porto arasında çekişme üst düzeyde olacaktır.İkisi de denk takımlar.Birbirleriyle yapacakları maçlar çok önemli rol oynar grup gidişatında.Apoel ise geçen sezon Anorthosis'in elde ettiği sürpriz sonuçları tekrarlayamaz.Atletico'yu Porto'ya oranla daha şanslı gördüğüm bir grup.

Liverpool,Lyon ve Fiorentina'nın olduğu E Grubu ismen bakıldığında çok çekişmeli geçeceğe benziyor.Fakat ben Fiorentina'nın bu tip turnuvalarda çok başarılı bir takım olduğunu düşünmüyorum.Liverpool ve Lyon'u tecrübe faktörüyle favori olarak görüyorum.

F Grubu ise seyir zevki yüksek bir grup olacak.Barcelona ve Anti-Barcelona açıklamaları olan -gerçi herşeye anti kendileri- Mourinho'nun takımı İnter var bu grupta.İkisinin arasındaki maçlarda tansiyon yüksek olacaktır.Dinamo Kyiv ve Rubin Kazan'ı ise eşit şanslarda görüyorum.İkisi de Doğu Avrupa takımı.İkisinin de iklim şartları aynı.İkisinin de futbol doğası da aynıysa en az hatayı yapan üçüncülüğü alacaktır.

G Grubu, Stuttgart için şanslı bir grup.Üçüncü torbadan gelip de; 1.torba klasında olmadığını düşündüğüm bir Sevilla ile,2.torbanın zayıf takımlarından Glasgow ile eşleşmek gerçekten şans.Urziceni ise son yıllarda yükselişte olan,fakat çok fazla takip etmediğim bir takım.Stuttgart'ın gruptaki şansı yüksek.

H Grubu'nda Arsenal çok rahat bir şekilde gruptan çıkacaktır.Olympiakos,AZ Alkmaar ve Standard Liege arasında kıyasıya,zevkli bir mücadele olacaktır.Sıralama tahminim ; Arsenal-Olympiakos-Standard-AZ Alkmaar şeklinde.Fakat sürprize en açık grup olduğunu da belirteyim.

Yeni statüsüyle 8 takımın ilk kez katılacağı Şampiyonlar Ligi'nin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.Son torbada olup da lige ilk kez katılmayan tek takım Maccabi Haifa.Dördüncü torba olmayıp lige ilk kez katılan takım ise AZ Alkmaar.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -