Yazan : steven_stiffler 23 Ağustos 2009 Pazar

Bugün birden aklıma Erol Bulut geldi.Andre Santos'u izlerken hep düşündüğüm,bu takıma ne zamandır tam anlamıyla bir sol kanat gelmediğiydi.Bugün de bu düşünceler doğrultusunda Erol Bulut'u andım.Saf sol kanat oyuncusuydu Erol Bulut.Sol bek ve sol açık mevkilerinde rahatlıkla oynardı o genç yaşta.

Fenerbahçe'den nasıl koptu,ne şekilde ayrıldı hatırlamıyorum yaş itibariyle.O yaşta tek ilgilendiğim oyuncuların nasıl futbol oynadığı oluyordu.Erol Bulut ve Tayfun Korkut bana kanat futbolunu sevdiren isimlerdi.Aklıma Erol Bulut gelmişken,bir bakayım ne yapıyor ne ediyor diye dedim.Resmi web sayfasını buldum.Çok çok iyi bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu gördüm.2002 yılından beri yazmış olduğu günlükler var sayfasında.Çok fazla bir yazı yok ama güzel yazıları var.6 Kasım'daki 6-0 lık Fenerbahçe galibiyetiyle ilgili yazdıkları da oldukça hoşuma gitti ve paylaşayım dedim.Türk Futbolu'nda gerekli değeri göremediğine inandığım isimlerden birisidir.İleriki yıllarda Fenerbahçe'de bir şekilde,tekrar görev almasını isterim.

İNANAMADIM
Sevgili futbolseverler,

Duyduğumda kulaklarıma inanamadım. İstanbul’daki arkadaşım Fenerbahçe – Galatasaray maçının 6-0 bittiğini söyledi… Arkadaşıma “Kafa bulacak başka birini bulamadın mı” diye çıkıştım. O ise ısrarla “ Valla bak 6-0, hem de Ortega 60. dakikada kırmızı kart gördü” deyince iyiden iyiye sinirlendim. “Sen fazla oldun” dedim ve neredeyse telefonu suratına kapadım. Eve döndüğüm de ilk iş olarak televizyonu açtım. Ama o da ne. Televizyondaki görüntüler biraz önce çıkıştığım arkadaşımı doğruluyordu. Bu kez gözlerime inanamadım. Diğer kanallarda bir daha bir daha izledim ve bir türlü şoktan çıkamadım.

Öncelikle Fenerbahçe’yi bu muhteşem skordan dolayı tebrik ediyorum. Açıkçası Galatasaray’ı yeneceklerini tahmin ediyordum, ama bu kadarını herkes gibi ben de beklemiyordum. Galatasaray karşısında oynadıkları futbolu Panathinaikos karşısında da sergilerlerse turu güle oynaya geçerler.

Panathinaikos demişken birkaç noktaya değinmek istiyorum. Benim internet sitemden Panathinaikos - Fenerbahçe maçı ile ilgili yaptığım açıklamalar Yunan basınında çarpıtılarak kamuoyuna yansıtıldı. Ben Panathinaikos düşmanlığı yapıyormuşum gibi lanse edildi. Panathinaikos hakkında casusluk yapmakla, taraftarlara hakaret etmekle suçlandım.

Aslında ben sadece formasını bir zamanlar gururla taşıdığım ve taraftarlık anlamında gönülden bağlı olduğum eski takımım Fenerbahçe’yi desteklediğimi açıklamaya çalışıyordum. Kesinlikle ama kesinlikle taraftarlara hakaret etmek gibi bir davranışta bulunmadım. Casusluk iddialarına ise gülüp geçiyorum. Çünkü casusluk yapmak için onların teknik taktik bilgilerini bilmem gerekir. Bunu da bilmek için o takımın içinde olmak gerekir. Kısacası çok komik.

Ayrıca İstanbul’da yaşanan tatsız olaylar sonrasında burada Olimpiakos ve Panathinaikos taraftarlarının birleşerek, Fenerbahçe taraftarını düşman olarak ilan etmeleri beni oldukça rahatsız etti. Umarım, ortaklaşa düzenlemeyi planladığımız Avrupa Şampiyonası Finalleri öncesi tatsız olaylarla karşı karşıya kalmayız.

Yunanistan hepinize kucak dolusu sevgiler…

Erol Bulut 08.11.2002One Response so far.

  1. AriFener says:

    Erol ve Tayfun kanat gibi kanatlardı. Uzun dönem kanatsız uçtu kanarya onlar gidince...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -