Yazan : steven_stiffler 6 Ağustos 2009 Perşembe

Uzun zaman sonra bir İddaa yapalım dedik,maç kıtlığından yazdık,kol golüyle yattık.Kötü oldu be...Kötü olan tek bu olsa yine iyi.Takım gereğinden daha fazla yoruldu,bu beni endişelendirdi.

Bu tip garanti maçlarda genç oyuncuları her zaman şans vermemiz gerektiğini düşünüyorum.Oyuncularımızın maç tecrübesi ne kadar çok olursa,verim alma konusunda o kadar avantajlı oluruz.Yarın öbür gün bir Abdülkadir'den başka alternatifimiz kalmasa,bu çocuk çıktığı ilk maçta ne yapabilir ? Geçen sezonki Can Arat örneği mevcut.(Hoş Can Arat'a altın ayakkabı giydirsen, Can Arat yine Can Arat'tır) Sahaya 11 kişi çıkarmak durumundasın.Hepsinin as oyuncular olması gerekmez.Yeni transferleri uyum sağlamaları için onbire koysan,alternatifteki isimlerden 3-4 tane de kadroya serpiştirsen haftasonu başlayacak olan lig öncesi takım daha dinç kalır.

Maç seyircisiz olunca seyir zevki de az oluyor tabi ki.İzlemek sıkıcı gelebiliyor zaman zaman...Ki futbol bu,olmazsa olmazımız.Özellikle D-Smart,Digitürk,Spormax falan derken maçlara daha hasret kaldığımız şu dönemde seyircisiz maç daha da tatsız geldi bana.Erken attığımız golden sonra sadece koşmakla,savunmayı güvende tutmakla bile bu takıma 2.'yi 3.'yü çok rahat atabilirdik.Bilica'nın gördüğü kırmızı kart bütün planları alt üst etti.Planları alt üst etmesini geçtim,herkesin gereğinden daha fazla enerji sarfetmesine sebep oldu.Bu Bilica bu sene çok başımızı ağrıtacak.İmza attığı günden beri söylüyorum.Kesinlikle en zayıf halkamız.Önder'in yanına bir takviye yapmamız şart.Bilica'yla Deivid kulübede otursun dursun.

İkinci yarı Zsolnai hareketlendirdi Honved takımını.Honved'in 2 maçta da gözle görülür bir biçimde en kaliteli oyuncusu bence.İyi bir menajerlik becerisiyle Demirören'e Gudjohnsen diye satılır bu Zsolnai...Haftada 3 maç olması henüz sezon başındaki takımı epey yordu.1-0'a yatma mantığını bile uyguladık zaman zaman...Fenerbahçe'ye asla yakıştıramadığım bir oyun anlayışıdır.Çok fazla pozisyon verdik,sonunda kolla yediğimiz golden dolayı beraberlikle ayrıldık Macaristan'dan.Cristian'ı çok beğendiğim.Şutör bir ön liberomuz oldu nihayet.Kimse Ali Bilgin'e falan yüklenmesin.Bence sahadaki en iyi isimlerden birisiydi bugün.90 dakika mücadele etti ayrıca...Eksik oynayan takımına ekstra enerjisini vererek oynadı.Zaten hep böyle olur,talihsiz bir gol yenilince bütün suç takımın sessiz,sakin,yıldız olmayan oyuncularına kalır.Futbolu bu kadar nankörleştirmeyelim lütfen...

6 Ağustos akşamı Galatasaray'ın 6-0'lık galibiyeti de kulak çınlatan cinsten :) Bu geyiği yapmazsam ölürüm abi şimdi.Bir daha böylesi denk gelmez.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -