Yazan : steven_stiffler 30 Eylül 2012 Pazar

Fenerbahçe maçıyla aynı saate denk geldiği için izleyemediğim ve belki de ben izlemeyediğim için bu kadar muhteşem olmak zorunda olan bir Manchester United-Tottenham mücadelesi... Tottenham en iyi sezonlarında bile Manchester United'a diş geçiremiyordu. Totteham'ın son United galibiyeti 19 Mayıs 2001'de White Hart Lane'deydi. Old Trafford'daki son galibiyet ise; 16 Aralık 1989'da Gary Lineker'in golüyle gelmişti. 23 yıl sonra Old Trafford'dan galibiyet çıktı.

Tottenham hazır değil ve Andre Villas-Boas'la uyum sürecini atlatabilmiş değil. Ancak son haftalarda maçın tamamında iyi oynayamasalar bile skora gitmeyi biliyorlar. Tottenham'da Assou-Ekotto'nun alternatifsizliğini hep eleştiriyordum. AVB ilk olarak Walker'ı orada denedi. Son maçlarda ise Vertonghen'i deniyor. Aranan çözüm de nihayet bulundu. Vertonghen sol bekte oldukça iyi performans sergiliyor. Dün ilk bindirmesinde golü attı. Bu arada Steven Caulker da iyice takımda yer bulmaya başladı. Tottenham'ın maça başlangıcı ve devamı müthiş... İkinci yarıda Manchester United'ın kıpırdanması belki maçı kaybettirebilirdi, ancak Clint Dempsey de buna müsaade etmedi. Kagawa'nın golünden sonra da Manchester United'ın pek çok pozisyonu var. Howard Webb maçın hakemi olsaydı, bu maçın gidişatını çok etkiler ve her zamanki gibi içine etmeyi başarırdı.

Tottenham tarihi bir galibiyete imza attı. Andre Villas-Boas'ın Tottenham'daki ömrü ne kadar olur bilinmez. Ben çok uzun olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu; AVB'nin bu galibiyetin baş mimarı olarak hatırlanmasını engellemeyecek.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -