Yazan : steven_stiffler 8 Eylül 2012 Cumartesi

Sivasspor maçındaki puan kaybı için, Elazığspor maçındaki puan kaybından daha farklı düşüncelerim yok. Sezonun başı ve hazır olmayan, umut vermeyen bir Fenerbahçe izlemek üzücü. Umut veren ise ilk yarım saatte oynanan futbol, Alex'in sezon içerisinde değerlendireleceğini bilmek ve maç sonrası gelen Raul Meireles transferi.

Sivasspor ligin iyi takımlarından. Rıza Çalımbay'ın teknik direktörlüğünü çok beğenmesem de, 3 sezondur aynı oyuncularla oynaması ve takımda istikrarı sağlaması Sivasspor'u ligin iyi takımlarından biri kılıyor. Fenerbahçe iyi başladığı maçta Alex ile pozisyonları değerlendiremedi. Sivasspor yer yer dengeyi sağladı, yer yer üstün oynadı. Fenerbahçe futbolundaki en büyük sorun, her maçın belli bir bölümünde rakibe üstünlüğü vermek. Sow ve Kuyt iyi bir ikili olacaklar, sezon başından beri bunun sinyalini veriyorlar. Ama bence daha net birşey var ki; Sow-Kuyt ve Alex şimdiden çok iyi üçlüler. Birlikte oynadıkları her maç çok etkili hücum organizasyonları geliştiriyorlar. Sivasspor'da Eneramo çok iyi forvet ama bitiricilik becerisi çok gelişmiş değil. Ziya Erdal vasat bir sol bek. Zaman zaman çok övüyorlar kendisini, ben çok sıradan ve vasat buluyorum. Atıf iyi bir oyuncu ama eksikleri var. Süper Lig'in ilerleyen haftalarında Sivasspor'a daha faydalı olacaktır. Pedriel falan pek sahada gözükmedi. Fenerbahçe'de de sezona iyi başlayan Selçuk Şahin'in son maçlardaki performansı hayal kırıklığı yaratıyor. Takımda zaten her vurduğu direkten dönen Mehmet Topuz vardı, bir de Mehmet Topal eklendi. Hayırlı olsun. Mehmet Topal bu şanssızlığından kurtulduğunda bize en azından 3-4 tane jeneriklik gol izletecektir.

Kaybedilen 2 puanın önemi son haftalarda daha çok belli olacak. Şu an beni umutlu kılan Raul Meireles transferi ve ligde Fenerbahçe'den çok üstün oynayan bir takımın bulunmamasıdır. Mersin İdman Yurdu maçıyla birlikte iyi bir çıkışa geçmek gerekiyor.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -