Yazan : steven_stiffler 1 Ekim 2012 Pazartesi

Haftalardır futbol adına birşey göstermeyen Fenerbahçe hakkında artık futbol konuşmak gereksiz bir hâl aldı. Maçları izlemek ise işkence... Futbolunun zirve yaptığı zamanlarda bile hakkında futbol hariç herşey konuşulan bir camiayız ve artık maalesef kendi ellerimizle dillere malzeme veriyoruz. Bu fotoğrafta da sadece Raul Meireles yok, hepimiz varız.

Fenerbahçe'de sorunlar bariz. Süper Final maçında Galatasaray'a 1 gol atabilseydik bunlar olur muydu ? Bence olmazdı. Takımdaki o muhteşem hava nasıl bozuldu belli değil... Alex'in tek bir tweeti beyaz bir ortamı bu kadar karartamaz. Hoca Alex konusunda haklıydı ama Alex ile tüm sorunlar çözülmeden geri adım atılması olmadı. Bu sıkıntılı süreçte Aykut Kocaman baskı altından kalkamadı. Alex geri adım atmayarak belki de ilk defa kendisine yakışmayanı yaptı. Çözüm bulması gereken yönetim ise basiretsiz bir tutum sergiledi. Fenerbahçe yine gündemi belirledi. Üstelik taraftarını kahrederek...

Kendi adıma yazıyorum...

Görünen köye göre yorum yapacaksak, bu durumun tek sorumlusu ve çözümü Aykut Hoca değil. Bilmediğimiz bir olaydan dolayı ise bilemem. Aykut Kocaman gittiğinde takımın düzeleceğini sanmıyorum. 2003 sezonundaki gibi köklü revizyon harici hiçbir değişiklik takımı düzeltmez. Şike sürecinde çok uykusuz gecelerim oldu, çok ağladım ama hiç bu kadar umutsuzluğa kapılmadım. O zaman formanın kıymetini bilenler vardı. 2007'de Zico ile de çok zor süreçten geçmiş, çalkantılı günler geçirmiştik. Takımın abileri bizi kaostan çıkarıp şampiyonluğa götürdü. Tek beklentim yine o... Fenerbahçe söz konusu olduğunda her zaman umut vardır. Bunun için de takımın önemli isimleri sorumluluk almalı. Volkan kaptan olmalı, Kuyt saha içi lideri olarak ikinci kaptanlığa getirilmeli.

Bugün Alex de Souza kadro dışı bırakıldı. Bu sorunları çözer mi ? Çözmez. Ne Alex'in hakettiği, ne de taraftarın hakettiği son bu değildi. Bir takımda değil Alex öneminde, hangi futbolcu kadro dışı kalırsa kalsın; sıkıntının çözüldüğünü görmedim. Takımda koşmayan oyuncular var. Mücadele etmeyen isimler var. Üstelik bu isimlerin arasında her zor günümüzde takımı adına canla başla mücadele edenler de var. Alex kadro dışı kaldığında takımda birşey düzelirse; bu da aslında hocanın değil Alex'in de sabote edildiğini gösterebilir. Bence bu da takımda daha büyük bir sıkıntı var demektir.

Üzülüyoruz, kahroluyoruz ve üzüntüyle takip ediyoruz. Lütfen yönetim, Aykut Kocaman ve Alex başta olmak üzere; tüm futbolcularımız dahil herkes elini vicdanına koysun ve taraftarın hakettiği Fenerbahçe'yi bizlere geri versin.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -