Yazan : steven_stiffler 24 Eylül 2012 Pazartesi

Desteklediğim takımlar içinde en iyi futbolu oynayan Lazio. Genoa maçına kadar da karşılığını almışlardı. Basit geçen Mura maçlarını kıstas almayalım. Fakat ligdeki ilk 3 maçta gelen 3'te 3 ve Tottenham ile deplasmanda alınan beraberlik Lazio'nun futbolunun karşılığıydı. Genoa maçında ise işler tersine döndü ve Lazio müthiş hakettiği maçı ne yazık ki kaybetti.

Maçın kısa bir özetini izleseniz bile Lazio'nun üstün futbolu görebilirsiniz. Adeta tek kale geçen bir maç oldu. Lazio'da Dias kesik yedi. Savunmada yeni transfer Ciani oynadı. Klose, Mauri, Gonzalez diğer kesik yiyen isimler oldu. Zarate sezona çok etkisiz başladı. Bu maçta bulduğu 11 şansını da iyi değerlendiremedi. Yedek kulübesinde çürüyen Floccari ileride patlama yapabilecek mi ? Bu da soru işareti. Geçen sezonun ikinci yarısında kiralık gitmiş ve çok faydalı olmuştu. Lazio'nun ne kadar üstün oynadığı istatistiklerde de net:

Topla Oynama : %59 - %41
Şut : 9/22 - 3/6
Pas : 660 - 498
İsabetli Pas Yüzdesi : %71 - %58
Toplama Oynama Süresi : 15:36 - 05:58

Tüm bu olumlu istatistiklere rağmen Genoa bulduğu 2 pozisyondan birini gol yaparken maçı kazanmasını bildi. Lazio sayısız golü kaçırdı. Direklere ve kaleci Frey'e de takıldı. Genoa geçen sezonlarda yıldız transferler yapıp başarılı olamamıştı. Bu sezon biraz daha vasat kadrosu var. Frey, Merkel, Borriello ve Granqvist dikkat çeken isimler.

Bu talihsiz mağlubiyetin Lazio için kötü bir gidişatın başlangıcı olmamasını ve bir kaza olarak kalmasını ümit ediyorum. Inter ve Milan bu kadar kötüyken, Lazio'nun bu şansı değerlendirmesi lazım.


Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -