Yazan : steven_stiffler 2 Eylül 2012 Pazar

Geçen sezon, 3 Temmuz'dan dolayı Şampiyonlar Ligi'nden dahi zevk alamamıştım. Türk Futbolu ve Sporu'ndan zerre zevk almıyorum hâla, o ayrı mesele... Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'ni Chelsea'nin kazanması beni tatmin edecek bir sonuç olmuştu. Chelsea'yi severim, bu kupayı çok önceden kazanmaları lazımdı. Di Matteo gibi güzel bir adamla bu başarıya ulaşmaları da ayrı takdir edilesi.

Koskoca Juventus üçüncü torbaya düşmüş arkadaş... Maalesef Fenerbahçe'nin olmadığı bir kura çekimi daha gerçekleşti ve çekişmeli gruplar oluştu. Bu sezon gönlüm biraz Manchester City'den yana. Sebebi de Roberto Mancini. Başarılı olmasını istediğim bir teknik direktör.

A Grubu'nda; Porto, Dinamo Kyiv, Paris Saint Germain ve Dinamo Zagreb mücadele edecek. Grupta tecrübeli Porto ağır bassa da; arap sermayesi yiyen Paris Saint Germain'in de şansı çok büyük. Dinamo Kiev ise her zaman olduğu gibi her iki takıma da ters gelebilecek bir ekip. Yine de grup tahminim; Porto lider, Paris Saint Germain, Dinamo Kiev ve Dinamo Zagreb şeklinde.

B Grubu'nda; Arsenal, Schalke 04, Olympiacos ve Montpellier var. Giroud'un eski takımı Montpellier'e karşı oynayacak olması da futbolun bir cilvesi. Arsenal'ın güzel bir kura çektiği kesin, diğer üç takım arasında ise çekişme üst düzey olacak. Yine de Schalke tecrübesiyle aradan sıyrılır gibime geliyor. Grup tahminim torbaların sırasıyla biter şeklinde. Montpellier'in Giroud satışı ile çok kan kaybettiğini düşünüyorum.

C Grubu'nda; Milan, Zenit, Anderlecht ve Malaga kapışacak. Milan'a denk bir takım yine yok. Şanslı birinci torba takımlarından birisi Milan. Zenit sezona iyi başladı, bu performansını Şampiyonlar Ligi'ne de yansıtabilecek mi göreceğiz. Malaga'nın kadrosu aslında tam Avrupa Ligi kadrosu ama şanslarını Şampiyonlar Ligi'nde deneyecekler. Milan, Zenit, Malaga, Anderlecht sıralaması bekliyorum.

D Grubu; en güzel grup olacak gibi gözüküyor. Dört ligin şampiyonu yer alacak. Real Madrid, Manchester City, Ajax ve Dortmund. Ajax her ne kadar bir ekol olsa da, her ne kadar Şampiyonlar Ligi konusunda daha tecrübeli gözükse de; bu grupta ilk iki şansı yok bence. Real Madrid, Manchester City, Dortmund, Ajax sıralama tahminim.

E Grubu'nda; Chelsea, Shakthar Donetsk, Juventus ve Nordsjaelland mücadele edecek. Chelsea ve Juventus kağıt üzerinde favori gibi gözüküyor ama ikisine gelebilecek en ters takımlardan biri olan; Shakthar'ın grupta olması grubu sürprizlere açık kılıyor. Nordsjaelland 1 puan alsa kâfidir.

F Grubu; Bayern Münih, Valencia, Lille ve Bate Borisov'un mücadelesine sahne olacak. Bate Borisov son yıllarda Şampiyonlar Ligi'nin abone takımlarından oldu. Son finalist Bayern Münih elbette yine favori. Lille'in geçen sezonki Lille olduğunu düşünmüyorum. Zaten olsalar ne farkedecek ? Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olmuşlardı. Bayern Münih ve Valencia ilk iki sırayı alır.

G Grubu'nda; Barcelona, Benfica, Spartak Moskova ve Celtic mücadele edecek. Fenerbahçe turu geçseydi muhtemelen bu grupta olacaktı. Tam Fenerbahçe'den beklenecek kura çekimi olurdu. Zira Spartak Moskova da Fenerbahçe'nin yerine Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olmanın bedelini bu gruba düşerek ödemiş olacak. Celtic ve Benfica yenilmeyecek takımlar değil ama diğer gruplara nazaran sanki daha zor eşleşmeler. Neticede dördüncü torbadan gelebilecek en iyi takımlardan birisi Celtic. Barcelona'nın liderliği kesin de, Benfica ve Moskova arasında ikincilik yarışı olur. Puanlarda çok kopma olmaz. İkinci ve üçüncüyü averaj belirleyebilir.

H Grubu; Galatasaray'ın grubu. Her zaman söylerim; Dünya kadar malın olacağına, Galatasaray kadar balın olsun. Galatasaray stoper almadıkça gruplarda şansı yok diyordum ama çok kek gruba düştüler. Tahmin edilmesi en zor grup ayrıca. Cluj'un pek şansı olduğunu düşünmesem de; Braga'dan sürpriz bekliyorum.Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -