Yazan : steven_stiffler 24 Eylül 2012 Pazartesi

Andre Villas-Boas'lı Tottenham'ın kötü futbolu devam ediyor. İç saha maçları Tottenham için her zaman bir koz olmuş olup, iyi futbollarına avantaj sağlamıştır. Ancak bu sezon iç sahada puan kaybıyla başladılar ve şu an çok da umut vermeyen bir futbol oynuyorlar.

AVB'ın şu ana kadar tek sevdiğim yanı Lennon'da ısrar etmesi. Ben Lennon, Wright-Philips, Walcott, Dia tarzı akıp giden kanat oyuncularını severim. İzlerken keyif verir. Tottenham-QPR karşılaşmasında hem Lennon, hem de Wright-Philips'i izlemek de keyif verdi. İlk yarı Tottenham yine yokları oynadı. Kaliteli QPR kadrosu gol için daha istekliydi. Kaliteli derken laf olsun diye değil, QPR'nin gerçekten çok iyi bir kadrosu var. İyi bir kaleci, tecrübeli bir hücum hattı, kaliteli orta saha, kalburüstü savunma hattı. Menajerleri Hughes de iyi bir menajer. QPR'nin bu sezon ligi 11-12 gibi bir sıralamada bitirip, gelecek sezona çıta yükseltmesi hayırlı olur. Zamora'nın golü ofsayt kokan, tartışmaya açık bir gol. Tottenham'ın ilk yarıdaki futbolu da tartışmaya açık... Hugo Lloris yedekti, kaleyi yine Friedel korudu. Bir kaleci iyiyse, transfer olduktan sonra ilk maçta bile oynayabilir. Ancak Villas-Boas, Lloris'e şans vermiyor. Acaba Lloris'in İngilizcesi mi yok diye düşünmeden edemedim.

İkinci yarıda Tottenham biraz daha toparlandı ve yüklenmeye başladı. Geçenki yazımda Clint Dempsey'in 2 numarayla oynamasına alışamadım demiştim. Yok abi yok, ben Clint Dempsey'in Tottenham'da oynamasına alışamadım. Çok iyi futbolcu, kalitesini tartışmam bile. Ama bir Van der Vaart kalibresinde değil. Tottenham'ın da çift forvet Adebayor-Defoe ile ideal ikilisini oluşturması gerektiğini düşünüyorum. Tottenham'ın baskıyı arttırdığı dakikalarda Faurlin kendi kalesine attı. 1 dakika sonra sezona çok iyi başlayan Defoe galibiyet golünü attı. Maç daha farklı da bitebilirdi, biraz şans biraz da Julio Cesar faktörü kurtardı. Son dakikalarda gol yeme kabusu bu maçla birlikte son buldu. Tottenham çok iyi futbol oynamadan 5 maçta 8 puan topladı ve hâla üst sıraları zorlayacak kalitesi var.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -