Yazan : steven_stiffler 1 Aralık 2011 Perşembe

Futbolun adaletsiz olduğu akşamlardan biri Londra'da yaşandı dün. Avrupa Ligi'ni pek umursamayan Redknapp; yine yedek ağırlıklı fakat daha tecrübeli bir kadroyla sahaya çıktı. Dünkü kadro diğer maçlara nazaran gerçekten kalitenin ağır bastığı, Paok'u yenebilecek bir kadroydu.

Maça başlar başlamaz yenilen 2 gol, Tottenham'ın gardını düşürdü. Corluka'nın Tottenham klasında olmadığını hep söylüyorum. Dün berbattı, ağır kaldı. Paoklu Georgiadis'e karşı epey zorlandı. İşler kötü giderken bir şans doğdu Tottenham'a. Hakem tartışmalı bir penaltı kararı verdi ve Stafylidis'i kırmızı kartla oyundan attı. Şahsi düşüncem; penaltı olmadığı yönünde. Bu karar maçın gidişatını da oldukça değiştirdi. Hem gol geldi, fark 1'e indi. Hem Tottenham maçı tek kaleye döndürdü. Haa Tottenham bastıracaktı, rakip yarı alana yerleşecekti. Ancak Paok bu ataklara karşı bu kadar aciz kalmayacaktı.

İkinci yarı tek kale oynandı maç. Tottenham dünyaları kaçırdı, inanılmaz goller kaçtı. Çok tartışılacak bir hakem kararı var yani. Defoe'nin ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünde kale çizgisi üzerinde yatan bir Paoklu futbolcu vardı. Yine Tottenham'ın 5-6 kişiyle ofsayta kaldığı bir duran top organizasyonu var ki; evlere şenlik. Bale'in oyuna girmesi de kaderi değiştirmeye yetmedi. Tottenham işini mucizelere bıraktı. Tottenham gibi kupayı kazanabilecek bir takımı turnuvada izlemek varken; Paok,Rubin gibi sıkıcı takımlara kaldık. Son maçta olması gereken senaryo; Paok, Rubin Kazan'ı yenmeli. Tek fark olduğunu düşünürsek; Tottenham'ın Shamrock'a deplasmanda en az 5 fark atması gerekecek. 5 dediğimiz rakam; Tottenham'ın grupta 5 maçta attığı gol sayısına eşit. Yazık oldu.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -