Yazan : steven_stiffler 13 Aralık 2011 Salı

Etkili ve arzulu futbolun yanında Stoch'un ve Semih'in performansı beni en çok mutlu eden detaylar oldu akşam. Aynı zamanda geçen sezon mağlup edemediğimiz tek takımdı Bursaspor. İki maçta da çok iyiydik bence, şanssız iki beraberlik almıştık. Özellikle Kadıköy'deki maçta hakemin Semih'e yapılan net penaltıyı vermediğini hatırlatalım. Semih ilk maçta da golümüzü atan isim olmuştu. Yani Semih bir şekilde Bursaspor maçlarında adından söz ettiriyor.

Çoğunluğun beklediğinin aksine, Galatasaray mağlubiyetinden sonra takımın dağılacaını değil de kenetleneceğini ve Bursaspor maçında kazanacağını düşünüyordum. Hocamızın doğru kadro tercihi de işimizi kolaylaştırdı. Geçen sezonki Kayserispor deplasmanında yaşadığımız kötü tecrübeye rağmen yedekte stoper bulunmaması düşündürücüydü. Bursaspor iyi kadrosunun hakkını veremeyen bir futbol oynayan, vasat altı bir takım görüntüsünde... Kadroyla ters orantılı bir performans gösteriyorlar. Sağ bekleri Chretien'e spikerlerimiz Basser dese de; o benim gözümde her zaman Chretien olacak. Chretien, N'Diaye, Vederson, Ozan, Sestak ve Carson gibi isimler ligin her takımında kadroya girebilecek oyuncular. Buna rağmen Ertuğrul Sağlam'ın tutturamadığı bir maya var. Ben bunun önce şampiyon takımın, sonra geçen sezon 3. olan takımın dengesizce bozulmasına bağlıyorum.

Stoch ve Dia tipinde iki oyuncumuz olduğu için çok şanslıyız. Bu sezon Şampiyonlar Ligi hakkımız çalınmasaydı, bu ikilinin çok ekmeğini yiyecektik. Olmuşa çare yok. Stoch ve Dia'dan geçen sezon ağırlıklı olarak formda olan Dia'ydı. Bu sezon ise ibre Stoch'tan yana. Özellikle içe katederek vurduğu şutların isabeti de artınca, skora katkısı da direkt olarak arttı. En güzel tarafıysa; rakipler Stoch'un ne yapacağını ezbere biliyor ama engelleyemiyor. Çok yetenekli, çok seri ve forma için çok hırslı.

Galibiyeti kolaylaştıran diğer faktörler de var tabi... Sadece Stoch değil, takımın geneli arzuluydu. Gökhan Gönül bu sezon en iyi maçını çıkardı. Serdar Kesimal uzun süredir oynamıyor olmanın verdiği istekle risksiz, temiz bir oyun ortaya koydu. Emre de çok arzuluydu. Gereksiz hırsı hariç tabi... Gidecek söylentilerinin olduğu bir dönemde her maç saha içinde takım arkadaşlarıyla sorun yaşıyor olması can sıkıcı. Hem basına malzeme veriyor, hem de hakkında olumsuz yazılar yazılıyor diye şikayet ediyor. Gitmez diyordum ama gözüken o ki; devre arasında gidebilir. Duyumlar doğru olabilir. Ben de senelerdir Emre'nin yanında Appiah  ya da Aurelio gibi bir oyuncu koyamadığımıza yanarım. Özer'in de akşam pozitif bir oyun ortaya koyduğunu düşünüyorum.

Semih Şentürk benim için özel bir oyuncudur. Her zaman savunduğumu az çok bilirsiniz. Bu sezonki formsuzluğunu psikolojik olarak değerlendiriyorum. Sonuçta bir senelik emekleri çalındı. Her futbolcumuza "aslında size bir yıl boşuna mücadele ettiniz" denildi. Kim olsa psikolojisini etkiler. Semih'i diğer oyunculara nazaran daha fazla etkilemiş gibi gözüküyor. Kral dün akşam golünü attı, gözleri doldu, çubuklu formasına şükretti. Bizim de yüzümüzü güldürdü. Ligde ilk golü... Manisaspor maçında verilmeyen nizami golü var bir de. Pozitif futbol, zor gözüken deplasmanda alınan 3 puan; Trabzonspor maçı öncesi yüzlerimizi güldürdü. Ama Kralın Dönüşü'nün verdiği mutluluk da bambaşka be... Kral Semih'ten önümüzdeki maçlarda gollerin devamını bekliyorum.

One Response so far.

  1. Adsız says:

    yedeklerde orhan şam vardı.Orhanın asıl mevkisi stoperdir.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -