Yazan : steven_stiffler 12 Aralık 2011 Pazartesi

İki farklı yarı değil de, iki farklı maç oynandı sanki dün Britannia Stadium'da... Stoke kadrosunda eski Tottenhamlılar; Crouch, Palacios, Etherington, Woodgate gibi isimler var. Etherington'ın değil ama diğerlerinin Tottenham'dan ayrıldıktan sonra eski takımlarına karşı verdikleri ilk sınav oldu. Ancak maça damgayı daha eski bir Tottenhamlı olan Matthew Etherington vurdu.

Maça istekli başlayan taraf Stoke City'ydi. Birkaç tehlikeli pozisyonun ardından golü de buldular. Etherington ilk yarı bitmeden 2 gol atarak; Tottenham'a şoku yaşattı. Haftalardır kazanıyordu Tottenham. Kendini zirve mücadelesinin içinde bulmuştu. İlk yarıda yenilen 2 gol planları sekteye uğrattı.

İkinci yarı ise bambaşka bir Tottenham vardı sahada. Adeta tek kale oynadılar. Lennon yerine oyuna giren Defoe, Stoke savunmasını daha fazla rahatsız etti. Pozisyonlarda ise daha çok Modric'i, Adebayor'u gördük. Geliştirilen organize atakların yanı sıra, ceza sahası dışından etkili şutlar da vardı. Özellikle Modric ve Parker'ın şutları akıllarda yer etti. Tottenham'ın verilmeyen nizami bir golü var.  Kaboul'un kırmızı kartından sonra ise; Stoke bir kaç kez etkili atak yapsa da; maçın skoru 2-1'de kaldı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -