Yazan : steven_stiffler 8 Aralık 2011 Perşembe

2008 Kasım'da başlamışım blog yazmaya. Yani ilk kez Galatasaray mağlubiyetiyle ilgili yazacağım. Aslında çok uzun uzadıya söyleyeceklerim de yok. Maçtan önce söylemiştim; 5-0 da yenilsek hakkım futbolcularımıza helaldir demiştim. Onlar Kocaman Aykut ve Kaptan Alex önderliğinde aylarca yenilmediler.  Emekleri çalındı, yine işlerine baktılar. Her zaman çubukluya layık oldular. Bizim başımızı hiç bir zaman öne eğmediler. Kurulan ittifakların oyunlarına karşı isyanlarını sahada gösterdiler. Bir derbi mağlubiyeti tabi ki takımımızın gözümüzdeki asaletini kaybettirmeyecekti.

Hocamız sahaya çıkarken hatalı bir taktiksel yaklaşım belirlemişti. Her zaman oynadığımız dizilimi bozup, yeni bir dizilimle çıkılacak maç değil Galatasaray deplasmanı. Haa içeride olsa; kim oynamış, nasıl oynamış farketmiyor zaten. Ama Seyrantepe'de bu riski almaya değmezdi. Bilica tercih edilebilirdi, onu eleştirmiyorum. Ancak bu kadar kötü bir performansla iyice kredisini tüketmiş oldu. Sağlık olsun. Aykut hocamın canı sağolsun. İlk kez derbi kaybetmiş, çok mu?  Bilica dahil futbolcularımızın hepsinin canı sağolsun. Bu zor günlerde; Fenerbahçe isyanını, Fenerbahçe başkaldırışını gerçekleştiren futbolcularımız bu isimlerdir. Bilica'nın da zor günlerde illa ki katkısı oldu. Dün akşam maçın içine etmesi bize sadece 3 puan kaybettirdi. O da önemsiz, niteliksiz... Bu sezon şampiyonluk sezonumuz değil, Fenerbahçelilik sezonumuz. İnanıyorum ki; kendi futbolumuzla başlayabilseydik, Galatasaray ne kadar iyi olursa olsun maçı kazanacaktık. Akıttığınız terlerin son damlasına kadar helal olsun. Bursaspor maçıyla birlikte yeni bir seriye başlarız diye ümit ediyorum. Altı üstü boktan ligin tek güzel şeyi olan derbinin ilk ayağını kaybettik.

Benim için taraftarlık herşeyden önce gelir. Dolayısıyla "Hakeden kazandı,hebele höbele" şeklinde bir yaklaşımda bulunmayacağım. Futbolda her zaman hakeden kazanmaz. Hele ki ülkemizde futbol eskisi gibi heyecan verici değil, güzel değil... Geçen sezon hakeden şampiyon oldu da ne oldu ? Emekleri çalınmadı mı ? Dün akşam Şampiyonlar Ligi'nde hakeden takım mı son maçını oynadı ? Türk Futbolu'nda "hakeden kazandı" muhabbeti gereksiz. Manchester United-Chelsea maçında hakeden kazanabilir. Juventus-Milan maçında hakeden kazanabilir. Ama Türk Futbolu'nda sadece Fenerbahçe kazanmalı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -