Yazan : steven_stiffler 22 Aralık 2011 Perşembe

Dünyanın en dandik liglerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Spor Toto Süper Lig'de ligin yarısı olan 17.Haftayı geride bırakıyoruz. Fenerbahçe için bıraktık hatta... 3 Temmuz sabahı dün gibi. Onca olayın üstüne 17 lig maçı oynamışız, şaka gibi... Bu 17 maçlık ilk periyotta onca zorluğa rağmen topladığımız 35 puanın ve sergilediğimiz performansın iyi olduğunu düşünüyorum.

Biraz halamın bıyığı olsaydı,amcam olurdu tarzında olacak ama makina gibi işlemeye başlayan takımımız dış güçler tarafından bozulmasaydı, şu an çok farklı şeyler konuşuyorduk olacaktık. Yine puan kayıplarımız olacaktı, belki yine Galatasaray'a yenilecektik ama mutlu ve umutlu bir takımımız olacaktı. Ben oyuncularımızda umutsuzluk görüyorum, içimi de bu acıtıyor. Dün Aykut Kocaman'ın soruşturma öncesinde transfer listesinde yer alan isimleri gördüğümde de içim çok acıdı. Bizi bu günlere getirenlerden elbet hesap sorulacaktır, ona şüphem yok. Büyük aşklar, büyük acıları beraberinde getiriyor. Bunları bir sıkıntı,dert olarak yazmıyorum. Benim Fenerbahçe'den her zaman umudum var.

Umut konusunu açmışken... Ligin bence en düz kadrolardan birine sahip olan Antalyaspor ile deplasmanda yaptığımız puan mücadelesinde 2 puan bıraktık. Ancak 2 puandan çok taraftarın Henri Bienvenu'den umudunu kesmesi ön plana çıktı. Üzüldüm. Bienvenu'ye de üzüldüm, taraftarın tavrına da... Hani bu sezon şampiyonluk sezonu değil de, Fenerbahçelilik yılıydı? Hani Aykut hocaya hep destek? Süreç malum... Emenike gitmiş, Niang gitmiş. Yabancı transfer için bütçe kısıtlı. Paranın yettiği oyuncular da yarın küme düşürülmeyeceği garanti olmayan Fenerbahçe'ye gelmek istemiyor. Henri Bienvenu potansiyelli bir forvet. Niang'ın Fransa 2.liginde oynadığı yaşta, Bienvenu büyük bir kulübe geliyor. Hala bunun heyecanını atamamış olmasını normal karşılıyorum. Üstelik takımda tüm futbolcular üzerinde bir baskı ve karmaşık duygular var. Bu sezon da şampiyon olsalar, sezon sonu küme düşürülmeyecekleri garanti değil... Haa benim vicdanımda takım şampiyon, geçen sezon da şampiyon, bu sezon da... Ama hazırlanan ortam Galatasaray'ın şampiyonluğunu tetikliyor. Muhtemelen sezon sonu Galatasaray mutlu sona ulaşacak. İyi oldukları için değil, minare kılıfına uygun olarak hazırlandığı için... İyi olsalardı, tarihinin en zor günlerini yaşayan Fenerbahçe ile puan farkı 2 olmazdı.

Sözüm odur ki; Bienvenu'ye şans tanıyın. Formanın hakkını veren futbolcularımızın hepsiyle gurur duyun. Hepsine destek olun. Bu dandik ligin en güzel takımı, en güzel geleneğidir Fenerbahçe...

One Response so far.

  1. FASLI says:

    haklısın ama bu karaoğlan hiç umut vermiyor 32 yaşındaki niang bile daha çevik. ahh niang ahh

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -