Yazan : steven_stiffler 30 Ekim 2009 Cuma

Fenerbahçe'ye verilen 2 maç seyircisiz oynama cezası (bazı kaynaklarda Ankaraspor da dahil edilip 3 maç olarak yazılmış) tahkim tarafından onanacaktır.Ben Tahkim Kurulunun fasülyeden bir kuruluş olduğunu düşünüyorum.Önüne gelen dosyanın altına okumadan mühürü basan okul müdürleri gibi görüyorum.

Fenerbahçe'nin ceza alması kaçınılmazdı,bu doğru.Fakat Fenerbahçe'nin ceza alması için yapılanlardı asıl mesele.Arda ile Baroni kavga etmiş,Bilica dahil olmuş,Keita yumruk atmış.Bunlar bireysel cezalar gerektiren hareketler.İsmi geçen 4 isimden 2si ceza aldı.Komik olan, maç içinde rakibini yumruklayan Keita ile maç öncesi tartışmalarda,itiş kakışta yer alan Bilica'nın aynı cezayı alması.Bilica ceza almamalı demiyorum.Bilica 3 alıyorsa,Keita 5 almalı.Bizim asıl derdimiz bu.Ayrıca Arda'nın,hatta Arda'ya ceza verme cesaretini gösterebilmeleri için gerekirse Cristian'ın da 1er maç ceza alması gerekiyordu.

Gelelim saha kapama cezasına.Meşhur sulu derbide Galatasaray'a 6 maç ceza verilmişti.O gün yapılanlarla bugün yapılanların bir olmadığını hepimiz biliyoruz.O günkü Fenerbahçe futbolcularının tavırları ile bugünkü Galatasaraylı futbolcuların tavırlarının bir olmadığını da...O gün en 'artist' futbolcularımız Tümer ve Lugano hakeme yada seyirciye herhangi bir tepki göstermediler.En azından Keita'nın gösterdiği kadar,Hakan Balta'nın tribüne dönüp kol işareti yapması kadar,Arda'nın tribüne dönüp "ne var laa ne var" demesi kadar tepkileri yoktu.Bu cezanın asıl sebebi, hakemin başına isabet eden yabancı madde ise eğer; Antalyaspor'la oynadığımız maçta attığımız 2.golden sonra malzemecimiz Cemil'in başına gelen yabancı maddeden dolayı niçin Antalyaspor'a ceza verilmedi ? Niye bu gündeme gelmedi ? Bugün Fenerbahçe "çok" maç ceza alsın diye yırtınan basın o gün neredeydi ? Hakemin canı can da,Malzemeci Cemil'inki patlıcan mı ?

Sular altında derbi oynanır,6 maç ceza gelir.Taraftar döküntü stadın tentelerine çıkıp,insanlık dışı görüntüler sergiler.Tercüman Samet'e tribünden şişe atılır,kafası yarılır.Saha 1 maç kapanır.Malzemeci Cemil'e yabancı madde gelir,ceza gündemde bile olmaz.Hakeme yabancı madde geldi diye,sırf isim Fenerbahçe diye 2 maç ceza gelir.Türk Futbolu böyle yönetiliyor ne yazık ki.

2 Responses so far.

 1. Adsız says:

  desen ki, bunun bi yerden baslamasi gerek, en agir cezalar verilsin, buda milat olsun eywallah. ama bu kansizlarin renkler/isimler degisince kararlarinin degisecegine o kadar eminim ki. simdi gulun aglaklar.. cok temiz takimsiniz ya.

  F

 2. Mr.Y says:

  ASY sadece su atilmaya 6 mac verildiyse SS pet, votka sisesi, kafa yarilmasi, tribun terörune en az 10 mac verilmeliydi. Böyle hafif cezaya bile itiraziniz var ya, sasirmamak elde degil.
  Keita 3 mac yedi, tamam kabul. Cok tahrik edildi, belkide hayatinda ilk defa bu kadar futbolsuzluk ve teröru bir arada gördu adam dayanamadi. Ama Bilica nasil 3 mac yedi anlamiyorum, herif arkadan gelip yumruk salliyor. Senin tam tersini dusunuyorum, Keita 3 mac yediyse bilica 5 mac yemeliydi. Christian'da ceza yemeliydi ve tabi Arda'da. Ardanin ki Chirstianin yarisi olmaliydi. Tahrik eden ve olaylari baslattan Christiandir.

  Ayni olaylar ASY olsaydi emin ol ki cezalar 2 kati olurdu.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -