Yazan : steven_stiffler 10 Ekim 2009 Cumartesi

Görüntü Galatasaray'ın resmi internet sitesinden...Özlem Özçelik'in kariyerinde oynadığı takımları yazarlarken Fenerbahçe'yi yazmamışlar.Bu bir kompleks mi ? Kasıtlı yapılan birşey mi merak ettim.Orada yazmış olması yada olmaması önemli değil.Özlem Özçelik çok da umrumda değil.Orada yazmaması da Fenerbahçe'de kaptanlık yaptığını tabi ki değiştirmez.Aynı sitede Nilay Yiğit ve Esra Şencebe'nin kariyerinde Fenerbahçe ismi yazıyor nitekim.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinde bu yapılan kasıtlı da olabilir,hata da olabilir.Fenerbahçe resmi internet sitesinde de çok basit hatalar oluyor.Kendi futbolcularımızın isimleri yanlış yazılıyor,mevkileri yanlış yazılıyor.Ali Bilgin'in mevkiisinde doğum tarihi yazıyor.Bunlar ilk bakışta dikkatimi çeken hatalar sadece.Çoğaltılabilir.Türkiye'nin büyük kulüplerinin internet sitelerine daha iyi firmalar el atmalı artık.Tasarımlar dandik,içerikler hatalı bilgi kaynıyor.Her sene aynı fotoğraflar kullanılıyor.Avrupa'nın önemli liglerinde her sene resmi internet sitesi için yapılan fotoğraf çekimleri yapılmalı en azından bizde de...Bu web sitesi işini gönüllü taraftarlar bile yapabilir,zor değil.

2 Responses so far.

  1. solo says:

    taraftarlar çok kompleksli hale geldi, yönetimler bu kompleksleri besliyor, bu her takım için geçerli, blogları okurken özellikle galatasaray bloglarını okurken eleştiriye tahamülsüzlükleri, amerika gibi ya yanımdasın ya da karşımda şeklindeki tavırları. taraftarlar içinde daha duyarlı olabilecek blog yazarları bile nalıncı keseri gibi kendine kesiyor, herkes büyük olmakla bozmuş, rakipleri hakkında yaptıkları eleştirileri kendilerine gelince es geçiyorlar, blogların eski esnaf-taraftar kültüründe olduğu gibi olmasını isterdim. babam çok ii bir galatasaray'lı olmasına rağmen ilk fener formamı almıştı bana. bir berber ağbi vardı fenerliydi, duvarda rıdvan'ın posteri vardı ama o jelatinli traş bıcaklı camlı dolabında galatasaraylı futbolcuların maketleri, üzerinde kartal maketi olan futbol topu vardı, iyi futbolculara herkesin hürmeti vardı, kötü futbolcular yerden yere vurulmaz lakap takılır iş eğlenceye vurulurdu, elbette belki tribünler daha kötüydü o zamanlar ama halk futbolu futbolcuyu böyle seviyordu, iumlar, storeler, yuvalar yoktu, fener formamdaki renk lacivert değil bildiğin maviydi, yani renkler daha açıktı o zamanlar, şimdi her takım rengini koyulaştırıyor.

  2. Çok güzel bir yorum olmuş teşekkürler.Dediklerinizi katılıyorum.Gerçekten insan ister istemez kasıt arayabiliyor.Tabi kulüplerin de bunda payı büyük.

    Tekrar teşekkürler.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -