Yazan : steven_stiffler 28 Şubat 2010 Pazar

İki takım da uzun süredir istediği sonuçları alamıyor.Çok moralli oldukları söylenemez.İkisinin de kadroları iyi ama icraatları beklenen düzeyde değil.Fiorentina'nın kadro kalitesinin 1 gömlek üstün olduğu da gerçek tabi ki.Zarate'nin eksikliğini Lazio'da önemli bir handikap olarak görüyordum.Lakin Fiorentina'da da Gilardino'nun olmayışını öğrendiğimde maçı ortada görmeye başladım.Hatta iki takımın gidişatından dolayı beraberlik kokan bir maç olduğunu düşündüm.

Siviglia'nın maçın erken dakikalarında ön direkte yaptığı estetik vuruş ile Lazio 1-0 öne geçti.Durgun,düşük tempoda geçiyor genelde Lazio ile Fio arasındaki maçlar.Bu da o şekilde tanımlayabileceğimiz bir maçtı.İlk yarının son bölümlerinde Mauri'nin karşı karşıya kaçırdığı top maçın kader anı olarak gösterilebilir.Atsa 2-0 olacak,Fiorentina risk alacak.Belki seyir zevki de artacaktı.Lazio'ya galibiyet getirebileceğini de söylemeliyiz.Ama Mauri geçen hafta olduğu gibi yine kolay pozisyonda kaleciyi geçemedi.

Fiorentina'da ikinci yarı Keirrison oyuna dahil oldu.Maçın son dakikalarında da attığı golle 1-1lik beraberliği getirdi takımına.Eduardo Reja'nın maçın sonlarında hakeme itirazlarından dolayı tribüne gönderildiğini de not düşelim.

Maçla ilgili bir başka detay da Lazio'nun tekrar 4lü savunmaya dönmüş olması...

Kümede kalmak gibi küçük bir hedefi olan Lazio,bu hedefi gerçekleştirebilmek için kritik 1 puan aldığı gibi ; son dakikada yediği golle de kritik 2 puanı bırakmış oldu.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -