Yazan : steven_stiffler 27 Şubat 2010 Cumartesi

Maç centilmenlik sınırları içerisinde oynandığı için oyuncuları ve taraftarı kutlamak lazım.Ev sahipliği nasıl yapılır gösterdik yine rakibimize.Bir dahaki deplasman maçımızda karşılığını ters yönde alabiliriz yine.

Galatasaray'ın kadrosu fena değil...Zaten ilk maçta özellikle yabancılarının formuyla yenmişlerdi bizi.Bu maça da Mike Wilkinson'ın etkili oyunuyla başladılar.Wilkinson'a Ukic ile yanıt verdik.Ukic ve Wilkinson ilk çeyreğin sayı yükünü çeken oyuncular oldular.Ukic gerçekten çok faydalı oyuncu.İnşallah sezon sonu ayrılmaz,elimizde tutmasını başarırız.Ne attıysa girdi ilk çeyrekte.Bir de takımdan yeterli desteği görünce 22-13 önde kapattık ilk periyodu.

İkinci çeyrekte emin oldum ki; Galatasaray hiç sevmediğim her hücumda üçlük deneme stratejisini uyguladı.Olur olmadık üçlükler denediler.Sadece Washington ile isabet yakaladılar.Bizim işimize gelen bu oyun şekli skorda farkı arttırmamızı ve korumamızı sağladı.Rancik biraz devreye girmeye çalıştıysa da skor bizim lehimize sonuçlandı ilk yarı.Giricek'in Fatih Solak'ın üzerinden smaç basması maçın,belki de haftanın en güzel hareketi şüphesiz.Fatih Solak'a ayrı bir uyuzum vardır.

40-31 önde kapadığımız ikinci yarının ardından Galatasaray'ın en azından daha mantıklı hücumlar deneyeceğini,olur olmadık yerden üçlük sallamayacağını düşündüm.Rancik Galatasaray'da epey faydalı oyun ortaya koydu.Jasaitis fazla etkili olamazken,Ömer Onan'ın ikinci yarıda etkinliğini arttırmasıyla maçtaki üstünlüğümüzü korumasını bildik.Ömer Onan gerçekten büyük oyuncu.Büyük maçlarda da bir başka oynuyor.3.çeyreği 60-54 önde kapattık,güzel bir fark yakaladık.

Lakin dördüncü çeyrek pek istediğimiz gibi gitmedi.Galatasaray biraz daha istekli,biraz daha derli toplu ve sert oynamaya başladı.Birkaç hücumdan boş dönünce Galatasaray'ı maça ortak ettik.Son dakikalarda fark 3 sayıya kadar indi.En kritik anlarda yine Ukic çıktı sahneye.Maçı 81-77 kazanarak ,beklediğimiz galibiyete ulaştık.Yine de son çeyrekteki oyundan memnun kalmadığımı belirteyim.Fark beklediğim bir maçtı,son bölümde bu kadar zorlanmamalıydık.Biraz da konsantrasyon eksikliği sezdim ben.Türkiye Kupası'yla sahada turlanması da taraftara güzel bir jest oldu.

Roko Ukic 19,Ömer Onan 17,Mirsad Türkcan 10 sayıyla en skorer oyuncularımız oldu.Roko Ukic özellikle ilk çeyrekte sazı eline almışken,Tanjevic'in oyundan çıkarıp soğutmasına bir anlam veremedim.

Galatasaray'da Wilkinson 18,Rancik ve Washington 17şer sayıyla sayı yükünü sırtladılar.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -