Yazan : steven_stiffler 11 Şubat 2010 Perşembe

Her maç öncesi dua ederim.Dua ettiğimde yenilsek bile vicdanım rahat olur.Bu tip rahat maçlarda unutuyorum dua etmeyi...Yarım saat g*t kaldırmaya gelmiyor vallahi! Fenerbahçeli olmanın en zor tarafı da bu zaten.Tatlı bir zorluk ama bu...Tarifi zor,duygusu karmaşık fakat anlamlı.

Fenerbahçe'nin rahat çıkıp da kazandığı maç sayısı iki elin parmaklarını geçmez.Özellikle son yılları göz önüne aldığımızda böyle bir gerçek inkar edilemez.Şampiyonluğu garantiledikten sonra bile mutlaka yeniliriz.100.yılda Ankaragücü'nü yenmiştik son hafta.Bir de bu sene S.Bükreş'i yendik.Ulan rahat çıktığımız maçta Honved'le bile berabere kaldık be! Dolayısıyla bu akşam mağlubiyeti bekliyordum desem yalan olmaz.Daum garantici hoca diyoruz,kadroda revizyon yapmıyor diye eleştiriyoruz.Ama yapmak istediğinde de beceremiyor be abi.Andre Santos sol bekte kendini bulmuşken,bir bakmışız yine sol açık oynuyor.Stoper Bekir sağ bekte oynamaya devam ediyor.Ali Bilgin oynasa razıyım,belki 3-5 güzel hareket yapar da YouTube'a videosunu koyup satarız.Ali Bilgin'in sağ bekte iyi oynadığını düşünüyorum sahiden.Çift forvet istiyoruz,onu bile beceremiyoruz.Felix Magath gibi,Trapattoni gibi eli maşalı hocalar bile kurtaramaz bizi bu sıkıntıdan kolay kolay.Bu tip maçlara yıllardır motive olamıyoruz,ne hikmettir bilmem.

3-0 kazanıp da rövanşta 3-0 mağlup duruma düşmek modern futbol anlayışını pek uymuyor.3-0 kazanan takım rövanşta defansif oynar.Pas yapar.İlk yarı peşpeşe 5-6 pas yapamadık.0-0'a yatılır günümüz futbolunda.Ben Fenerbahçe isminin 0-0'a yatamayacak kadar büyük olduğunu düşünüyorum.Ama realist olmak da gerekir.Gökhan Gönül maçın başındaki pozisyonu gol yapsa maçta 6-7 gol olurdu tahminim.1-0'ı yeyince de oyundan gereğinden fazla düştük.

Cüneyt Çakır ota boka düdük çalıp kart gösteren bir hakem.Maçı çok kesiyor.Malum maçtan sonra hiç Saracoğlu'na geldi mi hatırlamıyorum ? Federasyon ve MHK ; Selçuk Dereli ve Cüneyt Çakır'ı ancak bu tip maçlara verip kendini avutur zaten.Bilica'nın atılması gerekirdi diye ekleyelim,sonra "Fener yenilince hakeme sallıyorsun,yenince ses çıkarmıyorsun" hedesini içeren mailler alıyorum.

Bir tarafımızdan ter akıta akıta tur atladık yine.Alex'i dinlendirmeyi bile beceremiyoruz yahu.Ben çok kaderciyimdir.Bence bu gol bize kupayı getirecek kadar değerli bir gol.Kupayı aldığımız zaman ; "Vaaay anasını Güiza'nın o golü olmasa şimdi kupayı alamamıştık" muhabbetini yapacağız.Bu bir totemdir!

Güiza sahanın en pasif elemanıyken gol attı yine.Bu kadar kötü oynayıp da takıma faydalı olan başka bir oyuncu daha tanımıyorum.Semih'i 90+4'te oyuna almak hakikaten ayıptır.Zaman geçirmek için oyuncu alıyorsan al gençlerden birisini madem be hoca!

Fenerbahçe taraftarı alışıktır bu tip maceralara...Son dakika gollerine sevinmeyi severiz.Hobimizdir.Biz macerayı çok severiz...

One Response so far.

  1. Corpse says:

    Semih'i oyuna alma sebebi prim almasını istemesi.. Bir nevi Manisaspor maçı öncesi Semih'e para kazandırarak O'nu motive etme isteği ;)

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -