Yazan : steven_stiffler 26 Şubat 2010 Cuma

Bu kadar moral bozukluğundan sonra maç falan yazılmaz.Yine uyku haram Fenerbahçeli'ye.Yine aldığımız derslerle,edindiğimiz tecrübelerle yetineceğiz kendimizce.Daum yine bizi uyutacak.Sezon sonu belki şampiyon olacağız,Daum belki tekrar dahi olacak.Ama seneye olası bir Avrupa macerası yine böyle sonlanacak.Seneye olmazsa,ondan sonraki sene.Sonra soracağız kendimize ; "Türk futbolu neden ilerleyemiyor?" diye.Cevapları tartışacağız,yıllarca tartışacağız.Belki biz tartışırken ufak da olsa kıpırdama gösterir diye ümit edeceğiz.

  • Geçen sene Aragones'in uyguladığı; 1-0ı bul,defansa kapan stratejisine çok kızıyorduk.Aragones kendini İspanya orta sıra takımında mı zannediyor diyorduk.Aynısını Daum yapıyor bu sene.Tek farkı takımın daha iyi mücadele etmesi.Eee ne değişti geçen seneden ? Kadro bir gömlek iyi,strateji aynı,kondisyon daha iyi.Sonuçlar ite kaka geliyor,eee Fenerbahçe taraftarının mutluluğu ne olacak ? Ruh hali ne olacak ?
  • Uzun zaman sonra taraftar-takım-yönetim bu kadar sıkı sıkıya kenetlenmiş.Takımda eksik çok ama her oynayan canla başla mücadele ediyor.Neden koskoca 2.yarı kapanır bir takım ? 65-70'e kadar bulunan 2.golden sonra kapanmak daha mantıklı olmaz mı ? Haa oldu da 2yi ararken gol yedin,85te yemekten daha mantıklı değil mi o bile ? İlla yumurtanın göte dayanması mı gerekir ?
  • Taraftar Güiza'ya razı değil.İstemiyor,sevemiyor.Ağladığı için üzülüyor.Kötü bile oynasa destek veriyor.Ayrıyetten takıma 90 dakika boyunca verdiği destek de tartışılmaz düzeyde.Takıma olan aşk engel tanımıyor.Bu uygulanan defansa kapanma stratejisi taraftara ihanet değil midir ? Her maç 85-90'da gol yemek taraftara ihanet değil midir ? Lan sokayım profesyonel futbola.Ben küçüktüm,çok iyi hatırlamıyorum.Ama o zamanlar böyle şeyler yoktu.Her takım,her zaman gol kovalardı.Futbolcular vakit geçirmek için sakatlanma ayağı yapmazlardı.
  • Bir şekilde kapanmışız,çok güzel.İtiyoruz,kakıyoruz,şişiriyoruz,uzaklaştırıyoruz bir şekilde.Hocaya oyuncu değiştir desek,yedekte oyuncun yok denecek kadar.Onbirde görünce çekindiğimiz Bekir İrtegün bile sahanın en iyilerinden.Dakika 84-85. Hücumdasın.Cristian ve Semih ileride faul yapmaya müsait,ikisi de faul yapmıyor.İleriye gönderilen topa Bay Risk Bilica balıklama dalıyor,faul sonucunda 3 Lille'li oyuncu kafaya çıkarken 3-4 Fenerbahçeli izliyor.Bir hoca hiç mi demez 1-0'a yatan oyuncularına,ileride faul yapın diye ? Anlayamıyorum dahi Daum'u.Bu kadar vizyon darlığını anlamıyorum yıllardır.
  • Ayrıca Gökhan Gönül'ün son maçlarda oynadığı futbol takım arkadaşlarına ve taraftara büyük ayıptır.Kendini geliştirememesi bir yana,geriye doğru gidiyor Gökhan...
  • Selçuk 6-7 senedir hala pas yapmayı öğrenemedi.Hala önünden salına salına geçiyor rakip.Daha ne kadar Selçuk'la devam edeceğiz,onu da anlamıyorum.
  • Paramız çok.Ülkede en zengin kulübüz.Neden daha disiplinli,Avrupa tecrübesi ön planda oyuncular almıyoruz ? Bunu hiç anlamıyorum.
  • Bilica gibi iyi niyetle mücadele eden,fakat kapasitesi kısıtlı bir oyuncuyu da bir daha mecbur kalmadıkça 11de görmek istemiyorum.Sezon sonuna kadar Bekir & Lugano.
  • Sahi bir de Deivid vardı kadroda!
Söz konusu Fenerbahçe olduğunda tabi ki umudun tükenmesi mümkün değil.Ancak yıllardır aynı tecrübeleri edinmek istemediğimiz,ders çıkaramadığımızı görmek istemediğimiz kötü birer gerçek.Takıma kızmıyoruz,formaya kızmıyoruz.Yıllardır değişen birşey olmamasına kızıyoruz.1-1'i koruyamadığımız Milan maçından beri,son dakikada 4-2 kaybettiğimiz Lyon maçından beri hiç birşeyin değişmemesine kızıyoruz.

Merak ediyorum...Sezon sonu taraftar ağlarken Bilica teselli verecek mi ? Güiza teselli verecek mi ? Savunma kafa topuna çıkacak mı ? Buldunuz bu kadar yüce taraftarı,çektirin cefayı bakalım...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -