Yazan : steven_stiffler 23 Şubat 2010 Salı

Yalan lan yalan tanımadım henüz.Ama blog kişisel birşey ya,bazen içimde uyanan saçmalama isteğini burada gidermek istiyorum.Katılmış olduğum futbol blog ağlarından küfür yiyeceğim belki de,fark etmez.Bu akşam Fener'in maçıyla ilgili birşey yazasım yok.

Aşk diyeceğim biraz.Ben aşık oldum desem,annem bile inanmaz gerçi.Eee Stifler kullanıcını adını boşuna taşımıyoruz.Aşk hakkında çok şey bilmiyorum ben.Filmlerden biliyorum.Serendipity mesela.İzlerken bana vay aq dedirten bir yapımdır.Böyle saçma birşey mi lan aşk dedim hatta ? Hakikaten öyleymiş ama...Misal şarkılar yazılıyor aşk ile ilgili...Böyle süslü sözler,janjanlı hitap şekilleri falan.Millet dinliyor,aşka geliyor.Bu yaş gruplarına göre değişiyor.Örneğin lise dönemindeki bir aşık Cengiz Kurtoğlu dinleyerek aşka geliyor.Efkarlanıyor adam.Sonra Üniversiteye geçiyor.Daha modern,popüler kültüre yakın aşk şarkıları buluyor.Biraz bunları keşfediyor.Sonra yabancı şarkılarla gaza geldiği zamanlar oluyor."Vay anasını satayım,aşık olunca bunlar da dinleniyormuş lan" psikolojisine giriyor.Yardıııııııır koçum,sev koçuuuum,sevil koçum diyorum blog aracılığıyla bu kardeşlerimize...

Bu olguları ele aldığımda aşkın saçmalığını savunmam mantıksız olmaz herhalde.Gerçi ben hayata hep saçma yanlarından bakmayı seviyorum.Kişisel olarak zottirik bir yapıya sahibim.Ama bana kalırsa hayattaki en saçma duygu bu aşk dedikleri.

Kendimce saçma aşk tanımlamaları yaparım.En son ; "Aşk, sevgilinin ısırdığı çikolatayı ısırabilmektir bazen..." diye bir laf attım ortaya.Düşündüm de neden olmasın ? Yarın eve bir çikolata alacağım.Bir gün kapım çalınacak."Lan kim yine bu çemçük ağızlı,5 dk rahat yok" diye söylene söylene kapıyı açacağım.Onu göreceğim karşımda..."Çikolatanı yemeye geldim" diyecek bana.

Neden olmasın yani ? Bana umut verici konuşmalar yapın.O çikolata erimez,nesilden nesile aktarılmaz deyin.Ama umut verin abi...Çalsın şu kapı.

(Not : Yazıyı bitirip tekrar okuduğumda,inşallah az kişi okur demedim desem yalan olur.)

2 Responses so far.

  1. M.T says:

    o çikolata erimese bile son kullanma tarihi geçebilir. bence sen fazla zamana bırakma bu aşık olma işini. senin de son kullanma tarihin geçmeden:)

  2. "Tecrübe" mi demeliyiz abi ? :)

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -