Yazan : steven_stiffler 3 Kasım 2010 Çarşamba

2 Kasım 2010...White Hart Lane'de tarihi bir gece. Ve o geceden akıldan kalan pek çok şey var. Ancak bunların içinde en akılda kalan, en çok konuşulan Gallerli kanat oyuncusu Gareth Bale. Maç sonu Redknapp kendisi için çok net bir cümle kurdu: "Gareth Bale is amazing!"

Gündüz Ntvspor'da bir haber okudum. Vaart ile Sneijder Twitter'dan kapışmışlar. İkisini de takip etmiyorum Twitter'da. İkisinin de futbolunu severim. Haberin gerçekçiliği hakkında net bilgim yok ama NTVSpor yazdıysa gerçektir diye düşünüyorum. Zira Vaart golü attıktan sonra inanılmaz bir coşku yaşadı. Geldiği günden beri gol atıyor Tottenham'da. Hiç birinde bu kadar sevinmemişti. Sneijder'ın da maç içinde yüzü epey asıktı. Benitez Inter'i günden güne kurutuyor. Bir Biabiany ısrarıdır gidiyor. İki takım arasındaki ilk maç da inanılmaz geçmişti. 4-0 üstünlüğü yakalayan Inter tarihi bir galibiyete gidecekken; Gareth Bale terletmişti Interlileri. 4-3'ün ardından ancak böyle bir galibiyet unutulmaz olurdu.

Hızlı başladı maç. White Hart Lane'in büyüleyici atmosferi maçları hep tempolu kılıyor. O statta defansif futbol oynamak, düşük tempo oynamak imkansız gibi... Öyle farklı bir çekiciliği, albenisi var. Inter Eto'o ile; Tottenham Modric ile yokladı. Çok geçmeden Van der Vaart'ın golü ve ardından görülmeye değer coşkusu geldi.

Bale maç boyu soldan yardırdı. Dünyanın en iyi sağ beklerinden (belki de en iyisi) Maicon'u dağıttı. Bel kırmalar, 1 metre gerisinden depar atıp geçmeler, kanattan atılan isabetli pas ve ortalar. Hepsi Bale'den geldi. Çok değil; 1,5-2 sene önce Tottenham'ın uğursuzuydu Bale. Bir FM efsanesi olarak bile kalabilirdi. Ancak çok çalışmasının karşılığını her maç üstüne koyarak, her gün kendini daha da geliştirerek aldı. Şu an dünyanın en iyi sol kanat oyuncularından birisi ve en formda sol kanat oyuncusu. Dün akşam Tottenham adına gelen 3.golde yaptığı asist, attığı depar uzun süre hafızalardan silinmeyecek. İlk yarı Crouch'un boş kaleye kaçırdığı topu getirişi de efsaneydi. Van der Vaart maç sonu şöyle diyor : "Maicon şüphesiz ki dünyanın en iyi sağ beki. Ancak Bale bugün onu öldürdü." Bu inanılmaz maç, Tottenham taraftarına adeta Cadılar Bayramı hediyesi oldu. Son Avrupa Şampiyonu Inter'i yenmek de; Tottenham için tarihi bir galibiyet anlamı taşıyor.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -