Yazan : steven_stiffler 20 Kasım 2010 Cumartesi

Bayram tatiline girdiğimiz Cuma gününden beri birkaç kez, arkadaşlarla oturmaya diye dışarı çıktım. Pek yapacak birşey de yok aslında. Tatile girdiğimizden beri bugünü bekliyordum. Dünya şampiyonası sayesinde voleybola uzak kalmadık, ancak kendi takımımızı izlemenin keyfi bir başka.

Yeni Burhan Felek Spor Salonu'nun açılışını da yapmış olduk bu maçla. Saat 17.10 gibi salonda oldum. Beklediğimden daha fazla katılım vardı. Şaman Dans Ekibinin gösterileri oldukça güzel ve özenle hazırlanmıştı. Milli oyuncularımızın da Dünya 6.lığı ünvanını kutladık. Hoş, şu milli takım kadrosu daha iyi bir dereceyi ve daha iyi bir hocayı hakediyor. Onu da söylemeden geçmek olmaz. Dans gösterilerinin ardından eski milli voleybolcularımızın gösteri maçını izledik. Gözlerim Aylin ablayı aradı :) Bazen çok yersiz eleştirdiğini düşünüyorum Aylin ablanın. O yüzden bu maçta izlemek isterdim. Gösteri maçını Beyaz takım kazandı. Kimler oynuyordu tam olarak hatırlamıyorum. Maç kısa süreli bir gecikmeyle başlayacaktı. Beklediğim gibi gösteriler bitince salondan çıkanlar oldu. Yalnız yine de her yaştan, her kesimden insanın salonda olması güzeldi. Salon da çok güzel olmuş. Tribünler parkeye biraz daha yakın olsa daha hoş olabilirdi. Parkenin uzak olması pek hoşuma gitmiyor benim. Ancak tribünler eski salondaki gibi yüksek değil. Bir de önemli bir detay değil belki ama söylemeden duramayacağım. Tuvaletteki pisuvarlar sporculara göre yapılmış galiba. İşemek için hafiften parmak ucunuza basmanız gerekebilir.

Ze Roberto hocanın hala takıma katılmamış olması, takımın da eksiksiz bir şekilde çok fazla birlikte çalışmaması gibi handikaplarımız vardı. Geçen sezon takım bu zamanlarda maçlara hazır bir haldeydi. Kasia, Şaşkova (Şaşkova demek daha kolayıma gidiyor), Nati; Kamil Söz'ün yabancı tercihleriydi. Fofao, Fürst, Songül tribündeydiler. Ergül'ün ilk 6da başlaması sürpriz oldu. Ergül Fenerbahçe Acıbadem'in ilk şampiyonluğunda takımın önemli oyuncularından birisiydi. İlk sette ilk teknik molaya geride girdikten sonra; oyunda bariz bir üstünlük sağlayarak skoru lehimize kılmayı bilmedik. Yanlış hatırlamıyorsam ilk teknik moladan sonra 9-1 yada 9-2lik bir seri yakaladık. Takımların hazır olmaması, Vakıfbank'ın Neslihan kozunun artık olmaması nedeniyle çok üst düzey bir maç olmadı. İki takımda zaman zaman kopmalar yaşadı. Ancak bu iki takım lig içerisinde çok çekişmeli maçlar oynayacaktır. Vakıfbank'ta Glinka göze en çok batan oyuncuydu. Fenerbahçe'de de Kasia sahanın en iyisiydi. Tek tek değerlendirecek olursak; Naz ve Eda yorgunluklarına rağmen oldukça iyi performans sergiledir. Nati yine görünmez kahraman rolünü üstlendi. Çok kritik anlarda, çok klas sayılar aldı. Ergül beklediğimden iyiydi, zaten rotasyon oyuncusu olacaktır. Şaşkova klasını konuşturdu. Pozisyon gereği de olsa; genelde plase vuruşlarla sayı almaya çalıştığı izlenimi edindim. Kasia'nın hem savunması iyiydi, hem de top öldürmesi. Servisleri ve smaçları zaten tartışılmaz. Gamova'dan daha iyi servisi var. Gamova rakip üstünde psikolojik bir baskı oluşturuyordu, Kasia'da belki o olmaz. Ancak takıma en az Gamova kadar faydalı olacaktır. Yine de özellikle son Dünya Şampiyonası final maçını izledikten sonra Gamova'ya doyamadığımı belirteyim. Kamil Söz maçı başladığı kadroyla bitirdi. Yeni oyuncuları taraftarın önüne çıkarmasını beklerdim. Kısa süre de olsa sahada yer almaları güzel bir jest olurdu.

Maç sonu sahaya inebilmemiz güzeldi. Her maç böyle olacağını zannetmem ama muhtemelen derbiler dışında çok da güvenlik önlemi olmaz diye düşünüyorum. Kasia en çok ilgi gören oyuncuydu. Saha içinde epey fotoğraf çektirme imkanımız da oldu. Bir ara Mehmet Ali başkanla kenetlendik, kupayı kaldıracaktık neredeyse :) Hatıra fotoğraflarımızı da çektirdik. Karşı takımdan da çok sevdiğim, hırsına hayran olduğum Maja Poljak'la da fotoğraf çekildim. Ama hırs deyince Anja Spasojevic'in yeri her zaman ayrıdır tabi ki. Bir ara hızımı alamadım, maçı izlemeye gelen Vesna Çitakoviç'le bile fotoğraf çektiriyordum. Güzel bir gündü, Pazar günü Galatasaray derbisinde de salonda olacağım.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -