Yazan : steven_stiffler 10 Kasım 2010 Çarşamba

Türkiye Kupası Grup maçları hep sıkıcı olur. Maç güzel olsa bile izlemek sıkıntı olabiliyor. Haftaiçi olmasından mıdır, yoksa şu hala alışamadığım statüden midir bilmiyorum. Ancak Fenerbahçe'nin bu maçta kimlerle oynayacağını, nasıl oynayacağını ve sonucun ne olacağını çok merak ederek oturdum Tv karşısına.

Aykut Kocaman'ın Gökay ve Okan'a şans vermesini bekliyordum. Emre'nin yerine Gökay'la başladı nitekim. Gökay'ın fizik olarak eksiği çok. Sahadaki en çelimsiz futbolcu olması, en ufak bir omuzda yıkılmasını sağlıyor. Ancak tekniği, pasları ve hızı yerinde. Ayrıca korkmadan her topa girdiğini de gördük. Heyecanından dolayı pas hatası yapması da çok normal. Yıllardır genç oynatmıyoruz takımda, artık Gökay,Okan gibi gençlere gerekli sabrı göstermesini öğrenmeliyiz. İlk yarıdaki kadro beklediğimden çok daha iyi futbol oynadı. Orta Saha Caner'i izledik. Orta saha oynayabilecek bir oyuncu değil. Ancak çok iyi pres yapıyor. Topları ayağa kullanması da yeterli oluyor. Cristian'ı ilk geldiğinde çok savunuyor, çok faydalı buluyordum. Potansiyeli yok değil; ileriye dönük oynayabildiğnde çok daha iyi olduğunu biliyorum. Ancak Cristian'ın oynayası yok. 5 metrede oynamaya, ruh gibi gezmeye devam ediyor. Golde topa ayağına uzatmaya tenezzül etmiyor. Gamsızın önde gideni... Tez zamanda kurtulmak gerek. Gökay'ın en büyük şanssızlığı da Cristian'la birlikte oynamasıydı dün. Gerektiğinden fazla yük bindi sırtına.
Futbolu bırakalı 10 sene olmuş Aykut Kocaman'ın... Ümit Özat'ın ise 1,5-2 sene oldu. Aradan geçen zamanda Aykut tip olarak aynı kalmış. Ümit Özat ise şişmiş de şişmiş. Daha da şişmeye devam ediyor gibi... Muhtemelen rahatsızlığının etkisi olabilir. Ancak pek yakışmamış tosunluk. Kerem Öncel'in anlatımı da bir garipti akşam... Ümit Özat'tan yılların usta teknik direktörü gibi bahsetti. Üründül de Mehmet Çakır'ı şişirdi de şişirdi. Eski günlerine dönüş sinyali veriyormuş. Eski günlerinde Avrupa'da oynadı, Milli takımla Euro 2008'te coşturdu falan da benim mi haberim yok ? Theo Weeks'in sağ beke geçip Stoch'u kilitlediğini düşünmüyorum. Stoch zaten zaman zaman maç içinde çizgiye yapışıp, oyundan kaybolabiliyor. İlk yarıdaki Stoch'u ikinci yarıda da izleyebilseydik; Weeks falan engel olamazdı. Serkan Kırıntılı'yı eleştirerek yazıyı bitireceğim. 17 yaşında Adanaspor ile ilk 11de oynamaya başladı. Yıllardır pek çok maç oynadı. Zaafları da olsa iyi bir kaleci. Ancak dün akşamki heyecanı, beceriksizliği hiç yakışmadı. Pek çok kornerde kalesini terketmeyerek gol yedi. Gökhan'ın golünde top oraya gelmeden uzansa kurtarabilirdi. İlk golde de önünden geçen topu yumruklayamadı. Pek çok çıkış ve müdahale hatası yaptı. Oynadığı stat, oynadığı takım yabancı değildi... Heyecanını yenmesini beklerdim.

Kupaya kötü başladık. Zaten zor bir gruptayız. Gaziantepspor maçından da epey çekiniyorum. Umarım Aykut Kocaman üstesinden gelmeyi başarır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -