Yazan : steven_stiffler 13 Aralık 2012 Perşembe

Kötü oynayarak kazandığımız maçlardan birini daha geride bıraktık. İstanbul Büyükşehir Belediye de kötü gidişatına 1 hafta önce kazanarak son vermiş, Kadıköy'e moralli gelmişti. Bülent Korkmaz hoca olarak takımına neler verebilir, henüz belli değil ama İstanbul Belediye'nin defansif oynayabilecek bir kadrosu olduğunu düşünmüyorum.

Cristian'ın erken golü büyük piyango olsa da; devamındaki kötü futbol bir o kadar piyango bir gol yememizi sağladı. Webo yine Kadıköy'de boş geçmedi. Maçın ilk yarısı büyük hayal kırıklığıydı. Fenerbahçe ne istediğini bilmeyen ve aklını maça veremeyen bir takım görüntüsünde olduğundan skorda ve oyunda üstünlük kurmayı başaramadı. İkinci yarıda durum biraz daha değişti. İlk 10-15 dakikalık bölümde yine etkisiz gibi görünsek de; son yarım saatlik bölümde oyunu isteyen ve pozisyon arayan bir Fenerbahçe izledik. Pozisyonlar da gelmeye başladı ancak kaleci Eduardo da şanslı günündeydi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor da defansif, kontraatağa yönelik oynamaya çalışıyordu. En başta söylediğim gibi; kapanabilecek kalitede bir kadrosu yok. Kontraatak için uygun oyuncuları da olsa, savunma direnci çok yüksek bir takım değil. Daha fazla pozisyon bulup, duran top beklemeden golü atmamız gerekirdi. Neticede duran topla da olsa golü bulduk ve derbi öncesi kritik bir 3 puanı daha aldık. Bekir İrtegün de geçen sezon savunma oyuncularımızdan gelmeyen skor katkısını bu sezon yeterince sağlamaya başladı. Lugano olsaydı, şu an kadar belki bu kadar, belki 1 fazla gol atmış olurdu. Bekir İrtegün çalışkanlığıyla hem Egemen'i geride bıraktı, hem de takımda kalıcı bir yer edindi. Haftasonu derbide de başarılı bir futbol bekliyorum. Krasic de gitgide form tutuyor. Arena'da oyuna sonradan girip, skoru değiştirecek +1 oyuncumuz daha oldu.

Derbi öncesi kart ve sakatlık çıkmaması da sevindiriciydi. Derbide hocanın yine sakin ve kontrollü bir oyun tercih edeceğini ve hocaya kulp bulmaya çalışan taraftarın bundan pek memnun kalmayacağını düşünüyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -