Yazan : steven_stiffler 12 Aralık 2012 Çarşamba

Film tadında bir maç sonunda; Everton'ın Tottenham'a ters gelme geleneği devam etti. Tottenham'ın bu sezon oynanan en tempolu maçlarından biriydi. Redknapp zamanı Tottenham'ın her maçı tempolu olurdu. AVB ile birlikte takım biraz daha dengeli oynamaya başladı. Bale'in yokluğunda Dempsey solda devam ediyor, forvette Defoe'ya Adebayor eşlik ediyor.

Everton'ı bu sezon çok fazla izlemedim. Çok transfer yapmayan ve genelde istikrar ile ilerleyen bir takım. Geçen sezon Jelavic ile birlikte bir ivme yakalamışlardı. Bu sezona ise hızlı giriş yaptılar. Mirallas kısa sürede hem takıma, hem lige uyum sağladı. Tottenham'da birden parlayan ve daha sonra birden sönen Pienaar da Everton ile yeniden canlanma yaşamış gözüküyor. Maçın büyük, hatta çok büyük bir bölümü Everton'ın tek kale futboluyla geçse de; futbolun cilvesi ya işte golü Tottenham atıyor. Sonra yine futbolun cilvesi ya; Everton 90'da 2 gol birden bularak maçı kazanıyor. Gerçekten film tadında bir maç. Pienaar hayatında kaç kafa golü atmıştır acaba ? Bu maçta ceza yayı üzerinden attı üstelik... Lloris için de şanssız bir andı. Maç 1-0 olduktan sonra Sigurdsson'ın direkten dönen topu da maçın kırılma ânıydı. 90+2'te Jelavic'in golü ve gol sonrası sevinci ise; futbolun güzelliğini gözler önüne serdi. Bir yandan şaşkın ve mutlu Evertonlılar, diğer yanda şaşkın fakat mutsuz Tottenhamlılar.

Tottenham tekrar 5. sıraya düşerken, Everton 4. sıraya yerleşti. Birbirine yakın puanları olan takımlar var; dördüncülük pek çok kez el değiştirecek gibi gözüküyor. Sezon sonu için ise Arsenal ve Tottenham arasında bir çekişme geçeceğini düşünüyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -