Yazan : steven_stiffler 22 Ekim 2012 Pazartesi

Lazio büyük takımlara karşı genelde kaybeden bir ekip. En azından benim aklımda öyle kalmış. Beraberlik çıktığı da elbette oluyor, ancak genelde Lazio skor üstünlüğü yakalasa bile koruyamıyor. Yine takım formunu bulmuş, seri şekilde maçları kazanıyorken araya milli maç arası girdi. Bu milli maç arasında Lazio'nun formunu ne kadar koruyacağını merak ediyordum. Zira Milan da iyi günler geçirmiyor. Beraberlik beklentim yüksekti, galibiyet halinde Milan'ın şansını daha fazla görüyordum.

Milan'ın bu sezonki kadrosu Milan'a yakışmıyor. Hele Pato'nun yedek olmasını anlayamıyorum. El Shaarawy sezona iyi başladı ama direkt onbire yazılacak bir futbolcu da değil. Bu futbolcuları böyle böyle kazanıyorlar adamlar, bizim diyebileceğimiz birşey yok. Lazio oturmuş kadrosuyla yola devam ediyor. Petkovic her geçen gün soru işaretlerini azaltıyor. Hernanes ve Candreva'nın golleri kaleci Amelia'nın uykularını kaçıracak cinsten. Candreva Lazio'ya çok faydalı oluyor. Orta sahanın sağına yakın oynasa da; oraya çabuk alıştı. Hem Hernanes, hem Candreva olunca hücum gücü de ekstra güçlü oluyor tabi. Klose gol krallığına oynamaya devam ediyor. Milli maçtan da gollerle dönen Klose, Lazio ile Serie A'da gol krallığı yarışına devam ediyor. Maç 49'da 3-0 olunca; Petkovic macera aramaktan kaçınarak Mauri'yi çıkarıp savunma oyuncusu olan Cavanda'yı oyuna aldı. Son yarım saatte sazına eline alan Milan farkı önce ikiye, sonra bire indirdi. Geçen sezon da Lazio 2-0 öne geçmiş, maç 2-2 bitmişti. Bu kez korkulan olmadı ve Lazio sahadan 3-2 galip ayrıldı.

Juventus'un Napoli'yi yenmesiyle namağlup unvanı devam etti. Lazio ise zirveye biraz daha yaklaştı. Milan 7 puanla küme düşme hattının birkaç basamak yukarısında. Allegri'nin suyu iyice ısındı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -