Yazan : steven_stiffler 29 Ekim 2012 Pazartesi

Haftanın en zevkli maçlarından biri Southampton ile Tottenham arasında oynandı. Southampton peşpeşe iki lig yükseldikten sonra, en büyük ligde kalma mücadelesi veriyor. Takım yapıları sürpriz yapmaya uygun olsa da henüz lige alışamadılar. Köklü bir kulüp olsalar da; kadrolarındaki pek çok oyuncu tecrübesiz. Tottenham ise ligde yakaladığı galibiyet serisini geçen hafta Chelsea maçı ile birlikte bırakmıştı.

Tottenham UEFA Kupası'nda Maribor ile karşılaştıktan sonra Southampton deplasmanına gelmişti. İngiltere'de yoğun bir maç temposu zaten var; ancak Tottenham'ın yorgunluğu Southampton için küçük de olsa bir avantaj olarak görülebilirdi. Maça hızlı başlayan taraf Tottenham'dı. Zaten her iki yarıda da baskıyı kuran ekip farklıydı. İlk yarı tamamen Tottenham üstünlüğünde sürdü. Defoe'nin berbat vuruşları saç baş yoldurdu. En az 3 topu dağlara taşlara gönderdi. Yılmaz Vural'ın eline vereceksin; sabaha kadar dövecek. İlk yarıda Bale ve Dempsey'in golleri geldi. Özellikle Dempsey'in golü müthiş bir takipçilik örneğiydi. Defoe'nin laubali bir vuruşunda Dempsey gol koklama dersi verdi.

İkinci yarıda roller değişti. Baskıyı kuran Southampton, yarı alanına tıkılıp kalan Tottenham oldu. Southampton'ın kaçırdığı çok net pozisyonlar var. Bunlar arasında en dikkat çekici Yoshida'nın boş kaleye atamadığı kafa... Southampton farkı 1e indirdikten sonra iştahı da arttı. Maçın son dakikasında Schneiderlin'in sert şutunda topa suratıyla siper olan Sandro için de; galibiyette pay sahibi olduğunu yazmazsak olmaz. Tottenham çok zorlandığı bir deplasmanda tek yarılık oyunuyla galibiyete gitti. Haftaya White Hart Lane'de rakip Wigan.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -