Yazan : steven_stiffler 1 Ocak 2012 Pazar

Swansea ve Tottenham yılın son maçında Liberty Stadium'da karşılaştılar. İki takımın da pozisyon bulabildiği, tempolu bir maç olurken; sahadan çıkan beraberlik maçın hakkıydı. Swansea, Tottenham'a karşı cesur bir futbol sergiledi. Bu kadarını beklemiyordum. Tottenham ise her zamanki etkili futbolunu oynadı. Buna rağmen kaçırdıkları pozisyonları maç sonunda aradılar. Swansea maça daha etkili başlarken, kalede Friedel gole geçit vermiyordu. Tottenham ise; Assou Ekotto'nun hazırladığı, şık bir hareketle sonlandırdığı gol pozisyonunda; Van der Vaart ile öne geçti. Tottenham'ın gol sevincinde üzgün bir şekilde kameralara yansıyan Scott Sinclair; maç sonunda Swansea'ye beraberliği getiren golü atacaktı.

Tottenham'da Kyle Walker'ın boş kaleye büyük bir riski göze alıp çıkardığı top maçın hareketlerinden biriydi. Yine bir sonraki pozisyonda bu kez Luka Modric çizgiden bir şutu çıkardı. Gol yememeyi hakettiren bu kadar neden varken, kaleci Friedel'ın hatası pahalıya mâl oldu. Scott Sinclair maçın skorunu belirledi. Manchester United'ın sürpriz mağlubiyeti; Tottenham'a yaramadı. Bugünkü Sunderland-Manchester City maçı öncesi şu an en kârlı gözüken takım QPR'yi 1-0 yenen Arsenal.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -